Gençlerden Gençlere Yardım Rehberi - Hiç Y Kuşağının Yazdığı Bir Kitap Okumuş muydunuz?

215,46 TL
Yayınevi Liste Fiyatı:
266,00 TL
Stok Adedi: 3

Tükendi

Stok Alarmı

Yeni kuşakların ihtiyaçlarını yeterince anlayabiliyor muyuz? Neden neye ihtiyaçları olduğunu onlara sormuyoruz? Bu kitap gençler tarafından gençler için yazıldı. Gençleri anlamanın yolu, onlara ne hissettiklerini sormaktan, cevaplarını dinlemekten, onlar gibi düşünmeye gayret göstermekten geçiyor. Bu amaçla gençler önce neye ihtiyaçları olduğunu tespit ettiler ve ardından kendilerini keşfetme, streslerini yönetebilme, zamanlarını iyi kullanma, daha iyi sosyal ilişkiler kurabilme, gelecek kaygılarını yönetebilme, bilinçli farkındalıklarını artırma, duygularını yönetebilme, zorluklarla baş edebilme, psikolojik dayanıklılıklarını artırabilme, affetmeyi öğrenme, teknolojiyi teknoloji kölesi olmadan kullanma ve ölüm korkusu ile baş etme konusunda cevapların peşine düştüler. Bu amaçla hem kendilerine hem akranlarına yardımcı olabilecek psikoeğitimler tasarladılar.
Gençlik ve genç yetişkinlik yılları boyunca kişisel gelişime katkı sağlayacak konularda bilgilendirmeler, çeşitli uygulamalar, yaşam kalitesini artırıcı düzenlemeler, egzersizler, eylem planları ve ev ödevleri içeren bu kitap, gençlerin eline fırsat verildiğinde neler yapabileceklerinin, nasıl üretici olabileceklerinin bir kanıtı. Sürekli genç kalmanın sihirli formülü bu. Böyle hissediyorsanız okumaya devam edebilirsiniz. Kaç yaşında olduğunuzun bir önemi yok.
Yazarların Gözünden Gençlerden Gençlere Yardım Rehberi
Zamanında kendimin de ihtiyaç duyduğu bilgileri akranlarıma aktarmak ve
hayat yolculuklarına eşlik edebilme düşüncesi beni heyecanlandırıyor.
(Selen Arısüt)
Onlarca fikrin tek bir kitapta birleştirilmesi ile renkli bir kitap olduğunu düşünüyorum ve bu maceraya katkıda bulunmak benim için oldukça heyecan verici. (Doğukan Uludeveci)
Bu satırları yazarken kendimi yeniden keşfettim.
Sizlerin de kendinizi keşfetmeniz dileğiyle...
(Buğrahan Bülbül)
Akranlarıma her an başucunda danışabilecekleri kadar yakın olma heyecanıyla başladığım eğlenceli bir o kadar da özveri dolu bir yolculuğun yansıması âdeta. (Merve Güveli)
Bu kitabın ruh sağlığı alanı için çıkmaz günlerin umut ışığı olacağına inanıyorum. (Merve Tanrıkulu)
Bence bu kitap hayat okyanusundan dışarıya çıkıp 2 dakikalık bir nefes almak gibi.
(Enes Öztürk)

Yayınevi : Nobel Akademik Yayıncılık
Yazar : Kolektif
Barkod : 9786254174346
Boyut : 13.5x21
Sayfa Sayısı : 376
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Cinsi : 1. Hamur
Basım Yılı : 2022
Cep Boy : Hayır
1. Hamur

Yorumlar

Sonuç bulunamadı.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.