Hakkımızda

Hakkımızdaİstanbul’u en güzel anlatan kitap ve hediyeler, İstanbul’un en güzel yerlerinde sizinle buluşuyor...

İSTANBUL KİTAPÇISI

İstanbul’un kültürel, coğrafi ve sanatsal güzelliklerini yurt içinde ve yurt dışında tanıtmak amacıyla 1989 yılında kurulan Kültür A.Ş. bu misyon doğrultusunda yüzlerce yayın ve eser ortaya koymuş, çok sayıda proje ve etkinliği hayata geçirmiştir.


Kültür A.Ş.’nin yayınlarını okurlarla buluşturmak için “İstanbul Kitapçısı” adıyla açtığı mağazalar, 1994’ten beri kütüphanesini kaliteli kitap ve prestijli yayınlarla zenginleştirmek isteyenlerin ilk tercihi olmuştur.


Değişen ihtiyaçları ve gelişen talepleri dikkate alan Kültür A.Ş. İstanbul Kitapçısı’nı hediyelik eşya ve kafe konseptiyle buluşturarak çok daha zengin ve keyifli mekânlara dönüştürmüştür. Birçoğu tadına doyulmaz İstanbul manzarasına sahip mağazalarda artık her daim taze içecek ve hafif lezzetler bulabilmek mümkün. Diğer bir deyişle İstanbul Kitapçısı artık sadece kültürel ürünler değil, İstanbul’u yeniden keşfedeceğiniz ve yaşayacağınız benzersiz bir sosyal ortam ve deneyim vaat ediyor.


Kitap ve kahve kokusuyla İstanbul’a yeniden âşık olacağınız, sayfa sayfa okuyup sevdiklerinizle paylaşacağınız çok özel anlar için sizleri de bekliyoruz. İstanbul Kitapçısıyla, İstanbul’a ve hayata bakış açınız değişecek…


Sayısız güzel kitap. Her daim taze çay.

ZEYREK

İstanbul’u İstanbul yapan o eski semtlerden görülen İstanbul manzarası gerçekten bambaşka ve benzersizdir. Gitmeniz, görmeniz gerek. Şehrin gerçekten nadir ve istisnai bir konumunda bulunan mağazamız, tarihi mimarisi, zengin içecek çeşitliliğine sahip kafesi ve ayrıcalıklı kitap koleksiyonuyla sizlere mükemmel bir atmosfer vaat ediyor.


Zeyrek Mah. İbadethane Arkası Sok. No:10 Fatih-İstanbul Tel:(0212) 635 32 41


MALL OF İSTANBUL

Yeniçağın, yeni İstanbul’u da hayatlarımıza bambaşka renkler katmaktadır. Şehrin hızını yakalarken, birkaç sayfalık bir mola, inanın iyi gelecek... İstanbul’un öne çıkan AVM’lerinden biri olan Mall of İstanbul’un (MOİ) içinde yer alan mağazamız, alışverişten yorgun düşenler ya da hayatın ritmi içinde bir parantez açmak isteyenler için adeta bir kültür ve huzur vahası. İlk fırsatta ziyaret edin. Ne demek istediğimizi çok daha iyi anlayacaksınız.


Mall of İstanbul AVM Ziya Gökalp Mahallesi Süleyman Demirel Bulvarı No:7 İkitelli Başakşehir- İstanbul Tel:(0212) 803 21 32


BEŞİKTAŞ

İstanbul’un tarihi ve masalsı semti Beşiktaş’ta, denize, Boğaz’a, martılara karşı, tarihi bir taş binada, sayfaların arasında bir yolculuk düşünün... Roman değil, gerçek. Beşiktaş İskelesi’ndeki tarihi taş binada bulunan mağazamız, istisnai konumu, kolay ulaşım imkanlarıyla, kitap ve İstanbul severlerin hizmetinde.


Sinan Paşa Mah. Cezayir Cad. No:16/1 Tarihi Beşiktaş İskelesi Beşiktaş-İstanbul Tel:(0212) 227 96 83


ESENLER

Yeni güzelliklere kucak açan eski bir ev sahibidir İstanbul. Bir ucundan diğer ucuna... Müzik, mimari, sanat, semtler, meşhur ve önemli kişilikler, bu şehrin dünü ve bugününe dair ne varsa, en derin bilgileri içeren kitaplarıyla İstanbul Kitapçısı, İstanbul’u keşfetmek isteyenler için en ideal buluşma noktası. Esenler Dr. Kadir Topbaş Kültür Sanat Merkezi’ndeki mağazamız da işte bu yerlerden biri. Burada yaşayanların ve yolu düşenlerin bilmesinde fayda var.


Dr. Mimar Kadir Topbaş Kültür ve Sanat Merkezi Nene Hatun Mahallesi Kemal Hatipoğlu Caddesi No: 4 Esenler-İstanbul Tel:(0212) 611 85 62


EMİNÖNÜ

İnsan hem kitap okuyup, hem mimari şaheserleri ve tarihi çarşıları teneffüs edip peşi sıra balıkçı teknesinden balık ekmek yiyebilir mi? Eminönü’nde bu mümkün. Feribot iskelesinin hemen yanı başında, denize sıfır bir noktada yer alan Eminönü mağazamız adeta çevrenizde gördüğünüz tüm tarihi, kültürel yapı ve kavramlarla ilgili bir kitap denizi. Bir yanınızda Haliç, Galata… Önünüzde 180 derece Boğaziçi… Karşıdan size el sallayan Kız kulesi, Üsküdar…


Şehir Hatları Katip Çelebi İskelesi Sirkeci-Eminönü-İstanbul Tel:(0212) 522 47 77


SÜLEYMANİYE

İstanbul’u İstanbul yapan semtlerden biridir Süleymaniye. Sadece, adını aldığı muhteşem Camisi ile değil; bin bir hikâyeler barındıran sokakları ve mimari dokusu ile de çekici ve gizemli. İstanbul’un bu üçüncü tepesinde bir gün siz de zamanı aşan bir yolculuk yapmak isterseniz, buram buram İstanbul kokan kitapları ve hafızalarınızı diri tutacak hatıra eşyalarıyla Süleymaniye şubemiz sizleri bekliyor.


Molla Hüsrev Mah. Bozdoğan Kemeri Cad. Taş Odalar No:2 Fatih-İstanbul Tel:(0212) 514 44 56


PANORAMA 1453

İstanbul denince akla gelen semtler vardır. Neredeyse İstanbul, o demektir. İşte onların başında gelen Topkapı... Payitahtın gözbebeği. Birbirinden değerli kitap ve son derece özel hediyelik eşya alternatifleriyle İstanbul Kitapçısı Topkapı’daki mağazalarımız, yeşil dokusu ve Panorama 1453 Tarih Müzesi ile sizleri misafir etmeye hazır.


Panorama 1453 Tarih Müzesi İçi Topkapı-İstanbul Tel:(0212) 415 14 53/14 57


Muhteşem karışım: kahve, kitap, siz ve İstanbul.


KADIKÖY

Karşınızda Haydarpaşa, hemen önünde vapurlar, ciğerlerinizde Boğaz’ın havası ve masanızda çayınız, kurabiyeniz… Tam anlamıyla İstanbul’dasınız. Kentin yoğun temposunda bir mola verip, nefes almak için harika bir ortam sizi Kadıköy’de bekliyor. İskele binasının 2. Katında bulunan kitap kafemiz size her yerde bulamayacağınız kitaplar ve manzarayı bir arada sunuyor.


Rıhtım Cad. Şehir Hatları Eminönü-Karaköy İskelesi İçi 2.Kat Kadıköy- İstanbul Tel: (0216) 418 92 40


KARAKÖY

KEMANKEŞ KARA MUSTAFA MAH.KARAKÖY ŞEHİR HATLARI VAPUR İSKELESİ NO:2 BEYOĞLU/İSTANBUL - Tel: Yakında


BEYOĞLU

İster nostaljik bir tramvay turuyla, ister cıvıl cıvıl insanlar içinde keyifli bir yürüyüşle Beyoğlu Tünel’e varacaksınız. Hemen karşınızdayız. Sakın şaşırmayın. Burası “daha fazla kitap, daha fazla kültür” diyenlerin uğrak mekânı. İstanbul’a dair, sanatsal, kültürel, tarihi ve daha birçok farklı türde kitapla Beyoğlu’ndayız.


Şahkulu Mah. Erkanı Harp Sok. Metro Han No:2 A Beyoğlu-İstanbul (Tünel Çıkışı Sağ Taraf) Tel:(0212) 292 76 92


TAKSİM

İstanbul’a hayat veren suyun dağıtıldığı, taksim edildiği yerdesiniz. Bugün de kültür ve sanat, sayfa sayfa buradan taksim ediliyor şehre... Güzel zaman geçirmek için aradığınız her şeyi bulabileceğiniz Taksim’de, aradığınız kitabı bulabileceğiniz bir kitapçınız var: İstanbul Kitapçısı. Metronun giriş ve çıkışının kesiştiği noktada yer alan mağazamız Taksim günlerinde mutlaka uğramanız gereken mekânlardan. İçindeki sergi salonu da çabası.

KOCATEPE MAH. RECEPPAŞA CAD.NO:1 TAKSİM METRO İSTASYONU BEYOĞLU/İSTANBUL TEL:0212 238 32 93-94


SULTANAHMET

İç içe geçmiş medeniyetlerin ve kültürlerin açık hava sergisi, görkemi ve güzelliği ile her göreni büyüleyen bir İstanbul masalıdır Sultanahmet. Doğu Roma’nın Osmanlı’ya, Ayasofya’nın Sultanahmet Camii’ne selam durduğu yerdir. Biriciktir, özeldir. Türkiye’nin tarihsel vitrinidir. Belki de bu yüzden İstanbul Kitapçısı burada farklıdır. Sadece bir kitabevi değildir. Bir sanat sokağı, bir kıraathane, bir ağaç gölgesidir. Zengin bir karışım. Bir kültür harmanıdır.


İsmek Sanat Sokağı Sultanahmet Mah. Torun Sok. No:23 Fatih- İstanbul Tel:(0212) 638 61 68

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.