Hakkımızda

İstanbul’un Kültür Sanat Durağı: İstanbul Kitapçısı

İstanbul’un en güzel lokasyonlarında, tarih ve kültürün kesiştiği noktalarda konumlandırılan İstanbul Kitapçısı şubeleri, yeni vizyonuyla birlikte “içinde dünya var” mottosuyla varlığını sürdürüyor. Kitabın deniz ve kahve kokusuna karıştığı iki farklı konseptteki 14 şubesi ile şehir, edebiyat, kültür ve birey noktalarını düzenli olarak kesiştiren; İstanbul şehir deneyimine yeni bir boyut kazandıran; hem İstanbul’a ait hem de İstanbul’un içinden çıkan; şehri ve yaşayanlarını tanıyan; hem şehrin hem yaşayanlarının olabilen bir İstanbul markası!

İBB Kültür AŞ bünyesindeki İstanbul Kitapçısı, “16 milyonun kitapçısı” olma yolundan hareketle; İstanbullunun vapur beklerken vaktini kitap keşfetmeye ayıracağı; işine giderken uğrayıp sabah kahvesini alacağı; arkadaşları ile buluşup keyifli sohbetler gerçekleştireceği; çocuklu ailelerin rahatlıkla vakit geçirebileceği zengin içerikleriyle etkinliklere dahil olabileceği ortak bir yaşam alanı olarak hizmet veriyor.

İBB Yayınları tarafından yayımlanan tarih, kültür, araştırma-inceleme, edebiyat alanlarındaki prestijli yayınların yanı sıra farklı yayınevlerinin tarih, edebiyat, felsefe, politika, turizm, spor, hobi gibi pek çok farklı alandaki kitaplarının satışını gerçekleştiriyor.

İstanbul Kitapçısı vizyonu ile hem tüketici talep ve gerçeklerini hem de üreticiyi daha yakından dinleme, derinlikli isteklere ve ihtiyaçlara bakma yönteminde üçüncü nesil bir anlayış sunuyor.

İstanbul Kitapçısı sadece kültürel ürünler değil; İstanbul’u yeniden keşfedeceğiniz ve yaşayacağınız benzersiz bir sosyal ortam ve deneyim vadediyor. Şehrin fikir öncüleri ile şehirliler arasında bir köprü görevi gören, şehrin merak duygusuna en nitelikli yanıtları vermek üzere çalışan “ilham durakları” olarak İstanbulluları içine alıyor.

Aynı zamanda belirli periyotlarla gerçekleşen imza günlerinden söyleşilere, eğitici çocuk atölyelerinden konserlere ve stand up gösterilerine kadar pek çok ücretsiz etkinlik ile aktif ve yaşayan bir kamusal alan olarak İstanbul’a değer sunuyor.

İstanbul Kitapçısı’nın online satış platformu olan istanbulkitapcisi.com ise Türkiye'deki 250.000 kitap ve 2 binin üzerinde yayınevinin kayıtlı olduğu bir platform olarak hizmet vermektedir.

İçinde dünya var.

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.