Zbigniew Brzezinski

480,00 TL
Yayınevi Liste Fiyatı:
640,00 TL
Stok Adedi: 6

Tükendi

Stok Alarmı

Türkiye`nin konumlandığı Yakın Doğu coğrafyasına büyük stratejistlerin ilgisi önceki yüzyıllarda olduğu gibi yaşadığımız yüzyılda da sürmektedir. Soğuk Savaş ve sonrasında müttefik veya hasım çeşitli başkentlerde mensup oldukları devletlerin milli güvenlik karargâhlarına yön veren bu stratejistlerin en tanınan ve etkili isimlerinden biri, kuşkusuz ABD`li stratejist Zbigniew Brzezinski`dir.

Uluslararası güvenlik politikaları uzmanı Dr. (E) Albay Levent Demirci bu incelemesinde, Brzezinski`nin Polonyalı bir mülteci ailesinin çocuğu olarak ABD`nin yönetim zirvesine sabırlı yolculuğunun ve dünyanın bu önemli emperyal gücüne yön veren Milli Güvenlik Kurumu`nda kendi ülkesinin çıkarları açısından ortaya koyduğu ve uygulattığı tezleri anlatmaktadır.

Prof. Dr.Hikmet Özdemir

Güç, barış, güvenlik, huzur ve istikrar; bireylerden devletlere, her kişinin ve oluşumun önem verdiği anahtar kavramlar. Peki bunlar kendiliğinden veya salt güçlü bir yöneticinin inançları yahut sihirli bir ideolojik reçetenin uygulanması ile gerçekleştirilebilir mi?

Elinizdeki kitap, milli güvenlik politikalarının oluşturulmasında ve uygulanmasında ne kadar karmaşık; bilgiye, gerçek verilere, deneyime; duygusallıktan uzak, olabildiğince objektif ve güçlü bir zekaya ve muhakeme yeteneğine dayalı ekip çalışmasıyla desteklenen siyasi liderliğe ihtiyaç bulunduğunu, ABD örneği ve bir büyük akademisyenin hayatı çerçevesinde somut örneklerle ortaya koymaktadır.

Eser, Türkiye`nin milli güvenliğinden sorumlu makamlar ve kendini bu konuda sorumlu hisseden bireyler için son derecede yararlı bilgi ve değerlendirmeleri, olabildiğince sade ve anlaşılır bir üslupla okuyucunun istifadesine sunmaktadır.

Prof. Dr. Sadi Çaycı

Yayınevi : Berikan Yayınevi
Yazar : Levent Demirci
Barkod : 9786057634887
Boyut : 14x24
Sayfa Sayısı : 512
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Cinsi : 1. Hamur
Basım Yılı : 2021
Cep Boy : Hayır
1. Hamur

Yorumlar

Sonuç bulunamadı.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.