Demokrasimizin İsmet Paşalı Yılları 2 Kitap Takım

745,50 TL
Yayınevi Liste Fiyatı:
1.050,00 TL
Stok Adedi: 4

Tükendi

Stok Alarmı

Abdi İpekçi: Bu sıralar ne okuyorsunuz, Paşam?

İsmet İnönü: Şimdi Metin Toker’in kitaplarını okuyorum. Güya bildiğim, tanıdığım insanın kitaplarını okuyorum. Ama tamamıyla birbirleriyle münasebeti olmayan adamların serbest fikirleriyle okuyorum kitapları. Çok enteresandır. Çok emekle yazılmış kitaplardır. Hem Tek Partiden Çok Partiye Geçiş, hem benimle on yıl, İsmet Paşa ile On Yıl diye kitap var. Cilt cilt. Bitirmeye çalışıyorum.

Abdi İpekçi: Doğru yazmış mı, Paşam?

İsmet İnönü: Doğruluk, yanlışlık değil. Yazan adamın bildiği, görüşü, fikirleri. Sen Metin Toker’in kitaplarını okudun mu?

Abdi İpekçi: Evet.

İsmet İnönü: Enteresan. Çok emek var. İnanılmaz şeyler. Neler geçmiş…"

(Milliyet Gazetesi Genel Yayın Müdürü Abdi İpekçi`nin İsmet İnönü ile yaptığı ve 14 Eylül 1970 günü yayımlanan mülakattan.)

Metin Toker, İnönü ve Bayar başta olmak üzere Nihat Erim, Tevfik Rüştü Aras, Hikmet Baydur, Refik Koraltan, Samet Ağaoğlu, Sıtkı Yırcalı ve Basri Aktaş gibi dönemin ünlü politikacılarıyla o yıllarda uzun görüşmeler yapmış, elde bulunan belgeleri, bilgileri değerlendirerek bu yapıtı hazırlamıştır.

Daha önce beş kitaplık bir dizi olarak basılan Demokrasimizin İsmet Paşalı Yılları, içerdiği röportajlar, yazışmalar, haberler, belgeler ve bilgilerle, Türkiye Cumhuriyeti`nin yakın siyasi tarihini öğrenmek için en kapsamlı belgesel nitelikli çalışmalardan biri olma özelliğini taşıyor.

Bu değerli çalışmayı, baştan sonra gözden geçirip düzenleyerek iki cilt halinde okurlarımıza sunuyoruz.

Yayınevi : Bilgi Yayınevi
Yazar : Metin Toker
Barkod : 9789752209145
Boyut : 16x24
Sayfa Sayısı : 1538
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Yılı : 2020
Cep Boy : Hayır
2. Hamur

Yorumlar

Sonuç bulunamadı.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.