Mucize Beyin

79,36 TL
Yayınevi Liste Fiyatı:
128,00 TL
Stok Adedi: 82

Tükendi

Stok Alarmı

Bir sabah, 37 yaşındaki bir beyin bilimci olan Jill Bolte Taylor’ın beyninin sol yarım küresinde nadir görülen bir inme meydana gelir. Taylor dört saat kadar kısa bir süre içinde zihninin okuyup yazamayacak, yürüyemeyecek, konuşamayacak ve hayatındaki pek çok şeyi hatırlamayacak kadar kötü hale gelişini dakika dakika gözlemler. Bu süreçte, mantıksal sol beyninin acil yardıma erişmek için nasıl çabaladığını ve sezgisel sağ beyninin bu deneyimi nasıl büyük bir coşkuyla karşıladığını fark eder. Sağ beyni özgürleştiğinde dünyayı algılayış biçimi değişmiş ve evrenle bir olduğu derin bir iç huzuru yakalamıştır. Artık bedeninin sınırları yoktur. Bu, Budistlerin “Nirvana” dediği türden ruhsal bir uyanıştır. Sekiz yıl süren iyileşme sürecinin ardından Taylor yaşadığı bu ruhsal uyanışı yalnızca inme geçirenlere değil, herkese faydalı olmak için kullanmaya karar verir. 

Bu amaçla yaptığı TED konuşması sayesinde büyük ilgi toplayan yazar, bu eseriyle New York Times çok satanlar listesinde 63 hafta boyunca yerini korudu ve kitap yaklaşık 30 dilde yayımlandı. Jill Bolte Taylor, bu çalışmasında size sırlarla dolu beyninizin mucizelerine tanık olmanız ve iç huzurunuzu bulmanız için deneyimleriyle rehberlik edecek. 

DR. JILL BOLTE TAYLOR, Harvard eğitimli bir nöroanatomisttir. 2008 yılında Time dergisi tarafından belirlenen “Dünyanın En Etkili 100 Kişisi” listesine girmiştir.

Yayınevi : Diyojen Yayıncılık
Yazar : Jill Bolte Taylor
Barkod : 9786259918532
Boyut : 13.5x19
Sayfa Sayısı : 200
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Cinsi : 1. Hamur
Basım Yılı : 2023
Çevirmen : Solina Silahlı
Cep Boy : Hayır
1. Hamur

Yorumlar

Sonuç bulunamadı.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.