Mesnevi Güneşi

24,14 TL
Yayınevi Liste Fiyatı:
34,00 TL
Stok Adedi: 5

Tükendi

Stok Alarmı

Mevlana’yı dünya yeniden keşfediyor. On binlerce Türk okur da Mevlana’yı ve Mesnevi’yi yeniden fark edip kitaplarını okuyor. Modern insanın gönlünü fetheden sevgili Mevlana’nın günümüzdeki manevi temsilcisi Hasan Dede’nin yorumlarıyla okurlar Mesnevi Güneşi’nin sıcaklığını kalplerinde hissedecek.

Mevlana şöyle der: *Benim eserim Mesnevi’yi elinize alıp okumaya başladığınızda benimle konuşmaya başlarsınız. Fakat okurken kulaklarınızın işiteceği kadar sesinizi yükseltin ki, o zaman sizin dilinizden sanki ben konuşmuş gibi olurum ve siz de dinlemiş olursunuz…* Fakat Mesnevi okuyanların bir kısmı da vardır ki, okurlar ama bir şey anlamazlar. Neden anlamazlar? Çünkü kitap sahibini tanımamaktadırlar. Tanımadıkları için de Mesnevi’yi sanki bir masal kitabıymış gibi okurlar.

Bu kitapta, Hasan Dede’nin tasavvuf sohbetlerinin kaynağı Mesnevi’den beyitlerle harmanlanmış satırları okurken Mevlana’yı yeniden keşfedeceksiniz…

Mesnevi’yi, bir Mevlevi Üstadın bakış açısından görmek ve anlamak için bu kitap büyük bir ilham veriyor. Tüm Mesnevi okurları ve Mevlana hayranlarının zevkle okuyacağı, taze ve derin bir bakış edinebileceği bir eserdir bu kitap. 

*Her dükkanın ayrı bir sanatı, ayrı bir karı vardır. Mesnevi de yokluk dükkanıdır oğul. Mesnevimiz vahdet dükkanıdır. Orada ‘Bir’den başka ne görürsen puttur.*

Hasan Dede, 1965 yılında Hz. Mevlana’nın manevi temsilciliğine ulaşmıştır ve halen Mevleviliği Türkiye’de ve dünyada temsil etmektedir.

Silivrikapı Mevlana Kültür Merkezi’nde her perşembe günü halka açık düzenlenen toplantılarda, yurtiçinden ve yurtdışından gelen Mevlana hayranlarının sorularını yanıtlamakta ve Hz. Mevlana`nın ilahi birlik mesajını aktarmaya devam etmektedir.

Yayınevi : Ganj Kitap
Yazar : Hasan Dede
Barkod : 9786055006235
Boyut : 13x20
Sayfa Sayısı : 208
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Cinsi : 1. Hamur
Basım Yılı : 2015
Cep Boy : Hayır
1. Hamur

Yorumlar

Sonuç bulunamadı.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.