İstanbulun Tarihi Eserleri

135,00 TL
Yayınevi Liste Fiyatı:
225,00 TL
Stok Adedi: 14

Tükendi

Stok Alarmı

Kitabın Yazarı: Petrus Gyllius (1490–1555), Fransız doğa tarihçisi, çevirmen ve topoğraftır. Fransa´nın güney kısmında olan Albi kentinde doğmuştur. Fransa Krallığı´nın emrinde çalışmış ve görevleri için Akdeniz´in bazı bölgelerinde görev almıştır. Bu kitap, onun İstanbul tarihi eserlerini inceleme görevi sonucunda yazılmıştır.
Eser, Gyllius´un kaleminden, tarihi ve mimari dokusuyla Tüm Şehir´i anlatıyor. Tarihin derin izlerini taşıyan bu şehirdeki değişimi ve güzellikleri keşfetmeye hazır olun. Gyllius´un gözlemleri, tüm şehirin mimari çürümenin pençesinde olduğunu açıkça ortaya koyuyor. Eski ihtişamın sadece birkaç asil yapının dışında neredeyse silindiği bir döneme tanıklık ediyoruz. Mermerle inşa edilmiş yüzlerce cami, şehre zarafet katıyor; parlak mermer sütunlarla süslenmiş, kurşunla kaplanmış bu yapılar, şehrin geçmişine ışık tutuyor.
Tüm şehirin sosyal hayatında da izler bulunuyor. Hem erkekler hem de kadınlar için yüzden fazla halka açık banyo tesisi ve aynı sayıda kervansarayın varlığı, şehrin canlılığını yansıtıyor. Banliyölerle uyum içinde olan kervansaraylar, sürekli su kaynaklarına ve çeşmelere sahip, aynı zamanda şehrin kalbine yaşam taşıyan önemli yapılar arasında yer alıyor. Bu eser, tarih ve mimari meraklıları için eşsiz bir yolculuk sunarken, Gyllius´un gözlem yeteneğiyle Tüm Şehir´in eski günlerine ışık tutuyor. Şehrin dönüşümü ve geçmişin yansımaları hakkında derinlemesine bir anlayış elde etmek isteyen herkes için vazgeçilmez bir kaynak.

Yayınevi : Dorlion Yayınları
Yazar : Petrus Gyllius
Barkod : 9786253685218
Boyut : 13.5x21
Sayfa Sayısı : 360
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Yılı : 2023
Cep Boy : Hayır
2. Hamur

Yorumlar

Sonuç bulunamadı.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.