Bedenin Bilgeliği

134,98 TL
Yayınevi Liste Fiyatı:
198,50 TL
Stok Adedi: 22

Tükendi

Stok Alarmı

2022 Word Guild Ödülleri’nde Kültür kategorisi ve Yaşam Hikayeleri kategorisi kazananı
Globe and Mail Kasım 2021 En Çok Satanlar listesi
 
Bedenin Bilgeliği çoğumuzun göz ardı ettiği yahut anlamakta güçlük çektiği bir konuyu, vücudumuzla olan karmaşık ilişkimizi merkezine alıyor.
Daha önce Anneler, Kızlar ve Beden Algısı ile Okuyan Us okuruna seslenen Hillary McBride, bu defa sömürgecilik, ırkçılık, cinsiyetçilik ve ataerkillik gibi yıkıcı sistemlerin vücudumuzla olan ilişkimizi nasıl etkilediğine dair eleştirel bir bakış açısıyla karşımızda. Bizzat kendi vücuduyla ilgili yaşadığı zorlayıcı deneyimlerden ve terapist olarak tanık olduğu hikayelerden yola çıkarak, vücudumuzun sadece zihnimizin bir aksesuarı olmadığını, aksine maneviyatımızın ve bilgeliğimizin kaynağı olabileceğini öne sürüyor.
Aynı zamanda kapsamlı ve pratik bir rehber niteliğinde olan kitap, her bölümün sonunda sorular ve pratik uygulamalar ile okuyucuların vücutlarıyla daha sağlıklı bir ilişki kurmalarına yardımcı olmayı amaçlıyor.
Vücudumuzla ve dolayısıyla kendimizle olan ilişkimizi anlamak ve iyileştirmek, şüphesiz hepimizin ihtiyacı. Belki de tam da bu sebeple bir kez daha altını çizmek gerekiyor: Bizi hem bireysel hem de toplumsal ölçekte daha iyi edecek bir eser bu.

Yayınevi : Okuyan Us Yayınları
Yazar : Hillary L. McBride
Barkod : 9786256466128
Boyut : 13.5x21
Sayfa Sayısı : 288
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Yılı : 2023
Cep Boy : Hayır
2. Hamur

Yorumlar

Sonuç bulunamadı.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.