Başyücelik Devleti

127,50 TL
Yayınevi Liste Fiyatı:
150,00 TL
Stok Adedi: 4

Tükendi

Stok Alarmı

*Yıllardır, Başyüce ve Başyücelik diye bir şeyden söz ediyorum. Necip Fazıl Kısakürek`ten söz ediyorum. Recep Tayyip Erdoğan`ın ikide bir *Davamız* dediği şey ne? Hemen yanıtlayayım: Necip Fazıl Kısakürek`in İdeolocya Örgüsü adlı kitabında bir ütopya olarak tasvir ettiği Başyücelik devletini kurma davası. Bunu kaç kez yazdım ama bir daha yazıyorum.

Kimileri AKP tek adam yönetiminin ne ABD`nin başkanlık ne de Fransa`nın yarı başkanlık sistemlerine benzediğini öne sürüp, AKP başkanlık rejimini *ucube* olarak tanımlıyorlar. Ucube değil elbette: Anayasası İdeolocya Örgüsü olan bir dava, bir proje. Ne yazık ki bunu hiç kimse anlamış değil. Ama gerçekleştiği, tamamlandığı zaman Arşimet gibi *Buldum!* diye hamamdan peştamalsiz fırlayacaklar.*

Özdemir İnce, yıllardır doymak bilmez bir iştah ve hırsla cumhuriyet rejimini yıkarak, eli sopalı, dayatmacı, hilekâr, sahtekâr bir güruhun oluşturmak için bin dereden su getirdiği *ucube* devlet sistemini Başyücelik Devleti’nde bütün yönleriyle ele alıyor. Din örtüsü altına saklanan gerçekler, cehaleti üstün kılmak için oynanan oyunlar İnce’nin bir kalem darbesiyle gözler önüne seriliyor.

Yayınevi : Tekin Yayınevi
Yazar : Özdemir İnce
Barkod : 9789944612418
Boyut : 14x21
Sayfa Sayısı : 280
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Yılı : 2019
Cep Boy : Hayır
2. Hamur

Yorumlar

Sonuç bulunamadı.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.