Yeniçeriler ve Eski Türk Ordusu

74,80 TL
Yayınevi Liste Fiyatı:
110,00 TL
Stok Adedi: 3

Tükendi

Stok Alarmı

Daha çok İstanbul’un her hâlini ve anını, konak ve köşklerini, semtlerini, okullarını, yiyecek-içeceğini ve sosyal hayatını yazmasıyla tanınan Sermet Muhtar Alus’un (1887-1952) hazırladığımız bu eseri, kitap olarak yayınlanmış ve yayınlanmamış bütün eserlerine göre hem üslup hem de muhteva itibarıyla farklı olmakla birlikte Sermet Muhtar’ın tarihe vukufiyetini ve ilgi sahalarını göstermesi bakımından önemlidir.

Sermet Muhtar, yayına hazırladığımız risale hacmindeki bu eserinde Osmanlı Devleti’nin sadece askerî teşkilâtını yazıp tanıtmakla kalmamış yazdıklarını da görseller ve çok sayıda fotoğraflarla desteklemiştir.

Alus’un sade bir üslupla kaleme aldığı eserinde ilk olarak kısaca askerî teşkilâtın tarihi anlatılmış sonrasında da Kapıkulu askerinden Eyalet askerine, Muavine askerinden Deniz askerine, Mehterhane mızıkasından Harbe hazırlığa ve kullanılan silâh çeşitlerine kadar birçok konu işlenmiştir. Özellikle de Osmanlı ordusunda kullanılan silâh çeşitleriyle alakalı fotoğraflar gayet dikkat çekici olup bu fotoğrafları Askerî Müze’de görev yaptığı esnada kendisinin çekmiş olması muhtemeldir.

Yayınevi : Büyüyen Ay Yayınları
Yazar : Sermet Muhtar Alus
Barkod : 9786256394582
Boyut : 13.5x21
Sayfa Sayısı : 72
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Cep Boy : Hayır
2. Hamur

Yorumlar

Sonuç bulunamadı.
Bu Yazarın Diğer Kitapları
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.