Tıbbi Literatür Açıklamalı Kur`an`da Adı Geçen Besinler ve Sosyal Sağlık

81,60 TL
Yayınevi Liste Fiyatı:
120,00 TL
Stok Adedi: 7

Tükendi

Stok Alarmı

“Biz de Kur’andan peyderpey öylesini indiririz ki mü’minler için o bir şifa ve bir rahmettir, zalimlerin ise ancak ziyanını artırır” (İsra 82).

Allah Kuran’ın şifa olduğunu bildiriyor. Bu şifa inananlar açısından çok yönlü olabilir. İman açısından bakıldığında Kur’an insanın “Ben neyim?”, “Varlık sebebim nedir?” ve “Sonum ne olacak?” gibi temel beyin sancılarına açıklık getirdiği gibi psikolojik ve bedensel hastalıkları açısından da şifa kaynağıdır.

Yukarıdaki ön kabul ile yola çıkıldığında gerek İslami ilimler gerekse tıp alanındaki yetkin bilim insanlarının Kuran’ın sağlıkla ilgili mesajlarını incelemeleri, şerh etmeleri ve daha iyi anlaşılması için halka ulaştırmak üzere çalışmalara girişmeleri beklenmektedir. Bununla birlikte, bu hususta günümüzde yeterli çalışmanın olmadığı dikkati çekmektedir.

Kaderin bir araya getirdiği medrese mezunu bir Arapça profesörü ve bir tıp profesörü, Kuran’ın sağlıkla ilgili temel beyanlarını listelemek ve konuyla ilgili çağdaş bilimsel çalışmaları derlemek üzere bir çalışma başlattılar. Akademik hayatın birikimlerinin bir yıllık bir çalışmayla birleştirilmesi sonucu ortaya çıkan bu eserin önemli bir boşluğu dolduracağını düşünüyoruz.

Yayınevi : Zafer Ofset
Yazar : M.Sadi Çögenli
Barkod : 9786052160558
Boyut : 14x20
Sayfa Sayısı : 220
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Yılı : 2021
Cep Boy : Hayır
2. Hamur

Yorumlar

Sonuç bulunamadı.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.