Taşra Üniversiteleri

118,15 TL
Yayınevi Liste Fiyatı:
139,00 TL
Öne Çıkan Bilgiler

Tugˆba Tekerek, tas¸ra u¨niversitelerinin akademik ve sosyal hayatını, amfilerden kampu¨s camilerine, kafelerden yurtlara, ayrıntılı bir s¸ekilde resmediyor. Tas¸ra U¨niversiteleri kitabı, u¨lke sathına yayılan u¨niversitelerin, Adalet ve Kalkınma Partisi iktidarının “arka kampu¨su¨” olarak is¸ledigˆini go¨steriyor. Birc¸ok yerde akademisyenlerin “tu¨m derslerin hocası” olmak zorunda kalması ve o¨gˆretimin sistematik bic¸imde ilahiyatlas¸ması, bu gidis¸atın o¨nemli unsurları... Tas¸ra u¨niversiteleri, istihdam, ihale vs. boyutlarıyla, ekonomi-politik ac¸ıdan da genis¸ bir “havuz” olus¸turuyorlar.

Her s¸eye ragˆmen bir s¸eyler o¨gˆrenme, ufkunu genis¸letme hevesi tas¸ıyan o¨gˆrencilerin, genc¸le

Tükendi

Stok Alarmı

Tuğba Tekerek, taşra üniversitelerinin akademik ve sosyal hayatını, amfilerden kampüs camilerine, kafelerden yurtlara, ayrıntılı bir şekilde resmediyor. Taşra Üniversiteleri kitabı, ülke sathına yayılan üniversitelerin, Adalet ve Kalkınma Partisi iktidarının “arka kampüsü” olarak işlediğini gösteriyor. Birçok yerde akademisyenlerin “tüm derslerin hocası” olmak zorunda kalması ve öğretimin sistematik biçimde ilahiyatlaşması, bu gidişatın önemli unsurları... Taşra üniversiteleri, istihdam, ihale vs. boyutlarıyla, ekonomi-politik açıdan da geniş bir “havuz” oluşturuyorlar.

Her şeye rağmen bir şeyler öğrenme, ufkunu genişletme hevesi taşıyan öğrencilerin, gençlerin sesleri de işitiliyor kitapta. Hevesleri ve akademinin doğasındaki “heyecan, merak, itiraz” ruhunu boğan üniversitelerdeki hayal kırıklıkları...

Saha gözlemlerine, uzun görüşmelere ve sekiz yıllık araştırmaya dayanan, emek ürünü bir çalışma.

“Siyasi iktidarın uzantısı olarak faaliyet gösteren, akademisyen alımlarının da konferansların da kulüp kuruluşlarının da siyasi iktidarın talimatları doğrultusunda yapıldığı [...] Taşra üniversitelerinin artık binlerce lisansüstü öğrencisi de yetiştirdiği, lisanstan sonra lisansüstü eğitimin de değersizleştirildiği, taşradaki ‘siyasi iktidarın uzantısı üniversite’ modelinin büyük şehirlerde iyiden iyiye yerleştiği, ülkenin tamamında yükseköğretimin taşralaştığı bir dönemdeyiz.”

Tuğba Tekerek

Boyutlar (cm)
13.5 x 21 x 0
Ağırlık (Kg)
400
Teslimat Bilgisi
Genellikle 5-6 gün içinde kargoya verilir.
2. Hamur

Yorumlar

Sonuç bulunamadı.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.