Cleveland Klinik Kardiyoloji

1.964,48 TL
Yayınevi Liste Fiyatı:
3.508,00 TL
Stok Adedi: 3

Tükendi

Stok Alarmı

Örnek Soru:
48 yaşında BF isimli hasta inferior miyokard infarktüsü nedeniyle uygulanan başarılı trombolitik tedavi sonrası taburculuk öncesi submaksimal stres testi için başvurdu. Bazal EKG`sinde tam sol dal bloğu mevcut olup stres testi sırasında değişiklik göstermemiştir. 5.5 METS`i tamamlamış olup genel yorgunluk nedeniyle stres testinin tamamını bitirememiştir. Sizden hastanın stres testini değerlendirmeniz istenmiş olup kararınız sorulmaktadır:

a. Hastayı evine gönderip 10-14 gün sonra semptom kısıtlı stres testi için randevu ayarlayın.

b. 2-3 hafta içinde semptom kısıtlı stres testi randevusu ayarlayın.

c. Düşük METS nedeniyle kalp kateterizasyonu uygulayın.

d. Bazalde sol dal bloğu olması nedeniyle perfüzyon görüntülemeyle birlikte testi tekrar edin.

Cleveland Klinik Kardiyoloji Gözden Geçirme İkinci Edisyon kardiyoloji alanında board sertifikasyon sınavları ve yeniden sertifikasyon sınavlarına hazırlanmanızı sağlamaktadır. Bu kitap Cleveland Klinik Vakfı Kardiyo-vasküler Tıp Bölümü klinisyenleri tarafından Cleveland Klinik Vakfı`nın popüler yıllık "Kardiyoloji Yoğun Gözden Geçirme Kursu" temelinde yazıldı.

Bu kitap kardiyovasküler tıbbın her bölümü ile ilgili detaylı bilgiler ve güncel resimler sağlamaktadır. Board sınavında karşılaşılabilecek klinik materyallerin yanı sıra doğru klinik karar vermeyi sağlayan vurgulamalar ve ipuçları da kitapta bulunmaktadır. 500 ve üzerinde görseller ve çok sayıda tablolar kolay gözden geçirmeyi mümkün kılmıştır. Çoğu bölüm sonunda board formatında soru ve açıklamalı cevaplar bulunmaktadır.

Yayınevi : İstanbul Tıp Kitabevi
Yazar : Brian P. Griffin
Barkod : 9786054949052
Boyut : 22x29
Sayfa Sayısı : 933
Cilt Tipi : Ciltli
Kağıt Cinsi : 1. Hamur
Basım Yılı : 2014
Cep Boy : Hayır
1. Hamur

Yorumlar

Sonuç bulunamadı.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.