Sosyoloji Kuramları

320,00 TL
Yayınevi Liste Fiyatı:
400,00 TL
Stok Adedi: 0

Tükendi

Stok Alarmı

Sosyoloji Kuramları’nın bu baskısı, sosyoloji kuramlarının tarihinin, ilk ortaya çıkışından en son kuramsal gelişmelere kadar kapsamlı bir tanıtımını sunmaktadır. Kitap, klasik sosyoloji kuramcılarının (Marx, Weber, Durkheim ve Simmel) yanında en önemli çağdaş kuramlar ve kuramcılara yer vermektedir. Tek bir kitap içinde hem geçmişteki hem de günümüzdeki sosyoloji kuramları hakkında bilinmesi gereken şeylerin çoğu hakkında yararlı, genel bir açıklama ortaya koymaktadır. Sosyoloji kuramları hakkında derinlemesine tartışmalara (çoğu kez örneklerle desteklenen), sosyoloji kuramları içindeki en önemli düşünürlerin birçoğunun bilgilendirici ve ilgi çekici kısa yaşam öyküleri eşlik etmektedir. Sosyoloji Kuramları, başlıca sosyoloji kuramlarını kolayca anlaşılabilecek bir biçimde tanıtmasının yanında sosyolojinin erken tarihini ve sosyolojide yakın zamanlarda ortaya çıkan gelişmeleri inceleyen iki tarihsel bölümü de kapsamaktadır. Bu bölümler, okuyucuların, her kuramcıyı, tarihsel, toplumsal ve siyasal bağlamı içine yerleştirmesine olanak sağlayan genel bir bakışı içermektedir. “Ritzer’in kitabı, son derece iyi düzenlenmiştir ve her bir kuramın ayrıntılı bir çözümlemesini sunmaktadır. Kuramcılar hakkındaki ve kuramlar arasındaki bağlantılar hakkındaki kişisel içgörüler, okuyucuların bazı çetrefil bağlantıları kurmasında paha biçilmez bir değere sahiptir.”

- Cristopher Faircloth, Lousianna-Xavier Üniversitesi

“Birilerinin bu kitabın yerinin doldurulamaz olduğunu bana anlatmasına gerek yok. Onu sevdim ve her okuyuşumda ondan çok şey öğreniyorum. Bu kitap, sosyolojide bugün nerede bulunduğumuzun ve nereden geldiğimizinson derece nitelikli bir enstantanesini sergiliyor.”

- Diane Kayongo-Male, Güney Dakota Devlet Üniversitesi

“Ritzer’in kitabının muhteşem olduğu kanaatindeyim. Dr. Ritzer’in konuyudüzenleme biçimi, tarihsel ve öncelikle kuramcıya dayanan bir çerçeveiçinde sosyolojiyle ilgili kuramsal malzemeyi yazma biçimi ve kitabın kapsayıcılığı (sözgelimi, sosyoloji kuramına Du Bois’nın ve feministlerin katkıları) beni oldukça büyüledi.”

- Walter Harper, Rhode Island Üniversitesi

Yayınevi : De Ki Yayınları
Yazar : George Ritzer
Barkod : 9789944492751
Boyut : 16x24
Sayfa Sayısı : 800
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Yılı : 2019
Çevirmen : Himmet Hülür
Cep Boy : Hayır
2. Hamur

Yorumlar

Sonuç bulunamadı.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.