Siracül Müttekin Risalei Halidiyye Kudsiyye Arapça - Osmanlıca

217,60 TL
Yayınevi Liste Fiyatı:
320,00 TL
Stok Adedi: 0

Tükendi

Stok Alarmı

Sirac-ı Müttekin Risale-i Halidiyye Risale-i Kudsiyye

Bu eser, Nakşi meşayıhının büyüklerinden Muhammed Halid Ziyâüddin (Halid-i Bağdadî) (kuddise sirruhu) Hazretlerinin Risale-i Halidiyye isimli kitabı ile Es-seyyid Mustafa İsmet Garibullah Büyük Şeyh Efendi (kuddise sirruhu) Hazretlerinin Risale-i Kudsiyye`sini ihtiva etmektedir.

Risale-i Halidiyye
Muhammed Halid Ziyaüddin (kuddise sirruhu) Hazretleri Kutlu Nakşi silsilesinin 30. halkası olup hicri 1193 senesinde Musula bağlı Şehruzi`nin Karadağ kasabasında dünyaya geldi. Zamanının birçok âliminden ders alarak kısa zamanda, her sahada derin bir ilme sahip oldu. Züht, takva ve ilimde herkesin takdir ettiği bu zat, Mekke-i Mükerreme`de karşılaştığı bir zatın, kendisine Hindistan tarafını göstererek Senin irşadın orada tamam olacaktır. Şeyhin seni orada bekliyor, oraya yönel demesi üzerine memleketine dönüp, oradan Hindistan`a 6 aylık bir yolculuktan sonra ulaşarak Abdullah Dehlevî Hazretlerine (kuddise sirruhu) intisap etmiştir. Şeyhinden, başta Nakşi tarikatı olmak üzere, diğer bazı tarikatlardan da icazet almış, daha sonra memleketine dönüp orada irşat vazifesine devam etmiştir. Hicri 1241 senesinde Şam`da vefat etmiştir. Cenazesi büyük bir kalabalığın eşliğinde müntesibi olan, zamanın büyük fıkıh alimi İbn-i Abidin tarafından kılınıp Cebeli Kasyun`a defnedilmiştir. Vefatından sonra Nakşi tarikatı Halidiyye ismi ile anılmıştır.

Risale-i Kudsiyye
Bu Kıymetli Eser Sisile-i Zeheb`in 32. Halakasında Bulunan Büyük Âlim, Zahit Ve Fazıl Es-seyyid Mustafa İsmet Garibullah Büyük Şeyh Efendi Hazretleri Kuddise Sirruhu) Tarafından Telif Edilmiştir. Mustafa İsmet Garibullah Büyük Şeyh Efendi Hazretleri Kuddise Sirruhu) Hicri 1216 Yılında Balkanlarda Bulunan, Halen Yunanistan Sınırları İçinde Yer Alan Yanya`da Doğmuştur.

Yayınevi : Ahıska Yayınevi
Yazar : Muhammed Halid Ziyauddin
Barkod : 9786055456269
Boyut : 17x24.5
Sayfa Sayısı : 440
Cilt Tipi : Ciltli
Kağıt Cinsi : Şamua
Basım Yılı : 2024
Cep Boy : Hayır
Şamua

Yorumlar

Sonuç bulunamadı.
Bu Yazarın Diğer Kitapları
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.