Semptom - Tanı - Tedavi Olgu Sunumları ile Çocuk Hastalıkları

1.500,00 TL
Yayınevi Liste Fiyatı:
2.000,00 TL
Stok Adedi: 5

Tükendi

Stok Alarmı

"Tıp eğitimi” başlı başına bir bilim dalı olarak hızla gelişmektedir. Ancak, farklı klinik dallarda eğitim alan hekim ve uzman adaylarının bireysel gelişimleri için gerekenlerin önemli bir kısmı, değişmezliğini korumaktadır. Hasta veya yakınından tanı için bilgi almak, sorgulama yapmak, sorgulama sonucu bulguları yakalamak, elde edilen verileri birleştirerek tanı ve tedavi aşamalarına geçmek, başarılı hekimlik için gereken en önemli aktivitelerdendir.

Günümüzde bilgiye ulaşmak çok kolaylaşmış olmasına karşın, ulaşılması gereken bilginin konusunu belirlemek ve onu kullanmak, bireysel beceri gerektirmektedir.

Bu kitap, tanı ve tedavi tasarlanırken, bilgiye ulaşmaktan çok, bilgiyi kullanma becerisini geliştirmek amacı ile hazırlanmıştır.

Konular çocuk sağlığı ve hastalıkları dalındaki tıpta uzmanlık komisyonlarının önerdiği müfredat programları dikkate alınarak seçilmiştir.

Her bir konu, bir olgu sunularak başlamaktadır. Konular anlatılırken aşağıdaki akış şeması rehber edinilmiştir.

Özetle, kitap bir başvuru kitabı olarak planlanmamış olup, çocuk sağlığı ve hastalıkları konusunda okuyucunun klinik düşünme becerilerini geliştirmeği amaçlamaktadır.

Kitabın oluşumuna katkıda bulunan, tüm meslektaşlarıma teşekkürü borç bilirim.

 

Yayınevi : EMA Tıp Kitabevi
Yazar : Salih Kavukçu
Barkod : 9786257849807
Boyut : 19.5x27.5
Sayfa Sayısı : 1546
Cilt Tipi : Ciltli
Kağıt Cinsi : Kuşe
Basım Yılı : 2023
Cep Boy : Hayır
Kuşe

Yorumlar

Sonuç bulunamadı.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.