Perinatoloji

2.092,50 TL
Yayınevi Liste Fiyatı:
2.250,00 TL
Stok Adedi: 1

Tükendi

Stok Alarmı

Uzun bir emeğin sonucu basılan kitabımızın perinatoloji alanında ülkemizdeki öncü kaynaklardan birisi olacağını düşünüyoruz. Perinatoloji sadece fetusun sağlığıyla ilgilenen bir branş olmaktan ziyade maternal ve fetal tüm risk faktörleri gebelik süreci öncesi ve sonrası dönemlerinde olan fizyolojik ve patolojik durumlarla da ilgilenen bir bilim dalıdır. Anlaşılacağı gibi sadece fetal değil aynı zamanda maternal sağlık durumuyla da bire bir ilgilenir. Bu kapsamda kitabımızda fetal yapısal ve genetik anomaliler ayrıntılı bir şekilde yer alırken gebelikte ortaya çıkabilecek fizyolojik ve patolojik değişiklikler gebede var olan kronik hastalıklar kitabımızda ayrıntılı bir şekilde yer almaktadır. Perinatoloji bilim dalı genetik alanı ile oldukça yakın bir ilişki içindedir. Genetik bilim dalında hızlı gelişmelerin yaşanması fetal genetik anomalilerin taranması ve tanısındaki klinik pratik yaklaşımda bazı değişikliklere neden olmuştur. Perinatoloji ile ilgili genetik alanındaki güncel literatür bilgisine de olabildiğince geniş bir şekilde yer verilmeye çalışılmıştır. Kitabımız sistematik bir plan çerçevesinde gebelik dönemleri de dikkate alınarak birbiriyle ilişkili konular sıralı bir şekilde yer alarak hazırlanmıştır.

Geniş içeriği ve güncel literatür bilgisini içeren bu kapsamlı kitabın temel hedef grubu perinatoloji yandal eğitimi yapan yapmayı düşünen ve perinatoloji alanında uzman olan hekimler başta olmak üzere kadın hastalıkları ve doğum hekimlerinin tamamıdır. Kitabımız perinatoloji alanında ülkemizin öncü bilim insanlarının büyük emeği sonucu ortaya çıkmıştır. Yazarların bölümlerinde hem kendi tecrübelerini aktarması hem arşivlerindeki görsel içeriklerini kullanmaları ülkemiz perinatoloji bilim dalının geldiği üst seviyeyi de yansıtması açısından önemlidir. Birçok konuda fikir birliğine varılanların yanı sıra halen tartışmalı alanların da bulunduğu önemli bir gerçektir. Üzerinde uzlaşılan hususlar belirtilirken tartışmalı konulardaki farklı görüşlere de kitapta yer verilmiştir.

Kitabımız yalnızca ham literatür bilgisi içeren bir kaynak olmaktan ziyade mevcut veriler ışığında güncel kadın doğum ve perinatoloji klinik uygulamalarında yol gösterici bir eser hekimlerin pratikte karşılaştıkları problemli durumlarda başvurabilecekleri önemli bir kaynaktır. Alanlarında öncü bilim insanlarıyla hazırladığımız kitabımız bu bakımdan kadın hastalıkları ve doğum hekimleriyle birlikte özellikle perinatoloji alanıyla ilgilenen tüm hekimlerin kliniklerde yanında bulundurabileceği önemli bir referanstır.

Kitabımızın hazırlık planlama yazım ve kontrol aşamalarında bizlere destek olan anlayışlarını eksik etmeyen değerleri eşlerimiz ve çocuklarımıza bizleri yetiştiren her zaman yanımızda hissettiğimiz anne baba ve kardeşlerimize eğitim ve mesleki yaşantımızda üzerimizde büyük emeği olan hocalarımıza kitabın yazımında yer alan değerli bilim insanlarına sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Prof. Dr. N. Cenk SAYIN

Doç. Dr. Cihan İNAN

Yayınevi : Nobel Tıp Kitabevi
Yazar : Kolektif
Barkod : 9786053357742
Boyut : 19.5x27.5
Sayfa Sayısı : 800
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Yılı : 2023
Cep Boy : Hayır
2. Hamur

Yorumlar

Sonuç bulunamadı.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.