Savaş ve Barış 2 Cilt

497,00 TL
Yayınevi Liste Fiyatı:
700,00 TL
Stok Adedi: 97

Tükendi

Stok Alarmı

“İşte tüm romancıların en büyüğü – Savaş ve Barış’ın yazarına başka ne diyebiliriz ki?” —VIRGINIA WOOLF
Dünya edebiyatının en önemli romanlarından, Tolstoy’un ölümsüz eseri Savaş ve Barış, insanın içsel çatışmalarını ve toplumsal değişimleri eşsiz detay ve incelikle anlatan bir başyapıttır.
19. yüzyıl Rusya’sının karmaşık politik ve sosyal ortamını, Napoléon’un Fransa’sıyla yaşanan savaşın arka planında, geniş karakter yelpazesi üzerinden işler. Tolstoy’un ustaca kurguladığı dünya, okurları bir yandan tarihsel olayların içine çekerken bir yandan da insani deneyimin evrensel gerçekleriyle yüzleştirir.
Bir kontun gayrimeşru oğlu olan ve mirası için savaşan Piyer Bezuhov, Napoléon’a karşı durmak için ailesini geride bırakan Prens Andrey Bolkonskiy ve bir soylunun genç ve güzel kızı olan, her iki erkeğin de ilgisini çeken Nataşa Rostova. Napoléon’un ordusu Rusya’yı istila ederken, Tolstoy farklı geçmişlerden ve sınıflardan gelen karakterleri dönemlerine, tarihlerine ve kültürlerine özgü sorunlarla mücadele etmekteyken ayrıntılı şekilde betimler. Ve roman ilerledikçe, bu karakterler kendi özgünlüklerini aşarak dünya edebiyatının en dokunaklı ve insani figürlerinden bazıları hâline gelirler.

Yayınevi : İthaki Yayınları
Yazar : Lev Tolstoy
Barkod : 9786052653531
Boyut : 13x19
Sayfa Sayısı : 1856
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Yılı : 2024
Çevirmen : Hazal Yalın
Cep Boy : Hayır
2. Hamur

Yorumlar

Sonuç bulunamadı.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.