Şakaik-ı Nu`maniye ve Zeyilleri 5 Kitap Takım

6.337,50 TL
Yayınevi Liste Fiyatı:
8.450,00 TL
Stok Adedi: 4

Tükendi

Stok Alarmı

Osmanlı devlet adamı, bilgin, şair ve şeyhleri için dev kaynak ansiklopedi.

Başlangıçtan 19. yüzyıla kadar yaşayan binlerce Osmanlı devlet adamı, alim, tarikat şeyhi ve şairlerinin biyografileri.

Osmanlı İmparatorluğunu yüzyıllarca ayakta tutan, ilmin ve adaletin temsilcileri; devlet adamı, din adamı (Müderris, Kadı, Tasavvuf ehli...) şair ve ediplerinin hayatı, menkıbeleri ve biyografilerinin yer aldığı eşsiz ve tek kaynak eser.

Bir dönem, kısmen veya tamamen Osmanlı İmparatorluğu sınırları içinde bulunmuş 25`i aşkın devletin (Arnavutluk, Bahreyn, Birleşik Arap Emirlikleri, Bulgaristan, Cezayir, Fas, Filistin, Güney Yemen, Irak, İran, Katar, Kıbrıs, Kuzey Yemen, Kuveyt, Libya, Lübnan, Macaristan, Malta, Mısır, Romanya, Sovyetler Birliği, Sudan, Suriye, Suudi Arabistan, Tunus, Türkiye, Ürdün, Yugoslavya, Yunanistan) tarihine ışık tutan kültür hazinesi.

Toplam 5 büyük ciltten oluşan bu kaynak ansiklopedi; Mecdi Mehmet Efendi nin Hicr, 1269 da basılan nüshasının tıpkıbasımı, Nev izade Atai nin Hicri 1268 de basılan nüshasının tıpkı basımı, Şeyhi Mehmed Efendinin Zeyilleri orijinal el yazmasından (Beyazid Devlet Kütüphanesi Veliyüddin Efendi Nüshası) tıpkıbasım, Fındıklılı İsmet Efendinin 2. Abdülhamid`e sunduğu el yazması ve tek nüsha olan Tekmiletü ş-Şakaik`in tıpkıbasımından oluşmaktadır.

Bütün bu kaynak eserler silsilesinin detaylı indeksleri yıllarca süren titiz ve sabırlı bir çalışma sonunda Doç. Dr. Abdülkadir Özcan tarafından hazırlandı ve her eserin sonuna eklendi.
İlim dünyasına ilk defa bir Osmanlı devlet adamları alimleri, şeyhleri ve şairleri ansiklopedisi denilebilecek dev bir külliyat...

Yayınevi : Çağrı Yayınları
Yazar : Kolektif
Barkod : 9789755440118
Boyut : 17x25
Sayfa Sayısı : 3627
Cilt Tipi : Ciltli
Kağıt Cinsi : 1. Hamur
Basım Yılı : 1989
Cep Boy : Hayır
1. Hamur

Yorumlar

Sonuç bulunamadı.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.