Riko ve Oskar Serisi 5 Kitaplık Set

1.203,75 TL
Yayınevi Liste Fiyatı:
1.605,00 TL
Stok Adedi: 12

Tükendi

Stok Alarmı

Sıkı dostlar Riko ve Oskar`ın maceraları bu kez set hâlinde okurun karşısında!

Ödüllü Alman yazar Andreas Steinhöfel`in klasikleşen serisi “Riko ve Oskar”, beş kitaplık özel bir setle raflardaki yerini alıyor. 

Ezelî ve ebedî dostluklarıyla ezberleri bozan iki kafadarın birbirinden sürükleyici beş ayrı macerasına yer veren set, polisiye filmlere şapka çıkartan çok katmanlı kurgusuyla merak duygumuzu körüklemekten vazgeçmiyor. 

Otuzdan fazla dile çevrilerek hem çocukların hem de yetişkinlerin gönlünü çelen “Riko ve Oskar” kitapları, Peter Schössow`un karakteristik resimleriyle anlatısını güçlendiriyor.

Farklılıkların zenginliğine yaptığı vurguyla öne çıkan seri, derin yetenekli Riko ile can dostu Oskar`ın sınır tanımaz arkadaşlıkları etrafında gelişen curcunalı ve bol kovalamacalı maceraları konu ediniyor. 

Filmi de çekilerek ününü artıran bu kitaplar, yardımlaşmanın ve dayanışmanın önemine değinirken, gerçek dostluğu mutlak dürüstlüğe dayandırmayı ihmal etmiyor.  

Yarattığı edebiyat evreninde her fırsatta ötekileştirilmiş, dışlanmış karakterlere hayat vermesiyle tanınan Andreas Steinhöfel`in yüzbinlerce okuru etkisi altına alan “Riko ve Oskar” serisi, doludizgin anlatısının satır aralarında önemli toplumsal konulara da değiniyor ve çocukların, yaşadıkları çağın gerekliliklerine uyum sağlamalarına önayak oluyor.


“Bu öyküde çok güzel bir mesaj daha var. Bazen tek umudunuz sizi seven, sizi sevdiği için pes etmeyecek olan o tek kişidir. Böyle tek kişisi olanlar ister üstün zekâlı ister yavaş zekâlı olsunlar, çok ama çok şanslı kişilerdir.”
Ayfer Gürdal Ünal, Dünya Kitap

Yayınevi : Tudem Yayınları
Yazar : Andreas Steinhöfel
Barkod : 8682328731662
Boyut : 13.5x21
Sayfa Sayısı : 1392
Cilt Tipi : Ciltli
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Yılı : 2022
Çevirmen : Olcay Mağden
Cep Boy : Hayır
2. Hamur

Yorumlar

Sonuç bulunamadı.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.