Psikoterapistin El Kitabı

225,00 TL
Yayınevi Liste Fiyatı:
300,00 TL
Stok Adedi: 7

Tükendi

Stok Alarmı

*Psikoterapistin El Kitabı* adlı bu kitabın, Türkiye’de yaşayan halkın lisanını, ninnilerini, çocuk yetiştirme yöntemlerini, cinsel ve agresif geleneklerini, diğer kültürel yatırımlarını ve sosyal durumlarını paylaşan veya çok yakından bilen ve senelerden beri dinamik psikoterapi üzerine çalışan ve eğitimler veren bir meslektaşım tarafından yazılmasını çok önemli buluyorum. Psikoterapi tekniğini kavramak ve uygulamak için vaka örneklerini okumak ve bunlar üzerinde düşünmek gerekir.

Kendi vaka örneklerimi Psikoterapist Cem Keçe ile paylaştım ve tartıştım. Bu vaka örneklerinden bazıları elinizde tuttuğunuz kitapta yer alıyor. Bu kitabın yazılmasında bir katkım olması beni çok mutlu etti. Psikoterapist Cem Keçe’nin yazdığı kitabın Türkiye’deki diğer meslektaşlarımızın psikoterapi kavramlarını kolayca tanımalarında ve uygulamalarında çok yardımcı olacağından eminim.

- Prof. Dr. Vamık D. Volkan

*Psikoterapistin El Kitabı* adlı bu kapsamlı çalışma, ülkemizde uzunca bir zamandır eksikliği hissedilen psikoterapi pratiğinin güncel konularına dair telif eser boşluğunu dolduracak niteliktedir. Kitapta yer alan psikoterapi anlayışı, ağırlıklı olarak psikanalitik psikoterapilerle sınırlandırılmış olsa da psikodinamik yönelimli diğer ekollere de yeterince değinilmektedir.

Her ne kadar klasik psikanalizin insan ve zihin kuramı kısaca özetlenmiş olsa da analitik psikoterapi süreçlerinin tüm evreleri ve aşamaları doyurucu bir şekilde okuyucuya sunulmaktadır. Psikoterapi eğitiminde ve süpervizyonunda başrolü oynayan Vamık Volkan’nın psikanalitik literatüre armağan ettiği birçok terim ve kavramı psikoterapi pratiğinde yerli yerine oturtan Psikoterapist Cem Keçe’nin, Volkan, Kohut, Kernberg, Masterson gibi yaratıcı psikanalistlerin ve araştırmacıların anlaşılması biraz zor olan kuramlarını ve psikoterapi pratiklerini yalın bir dille derleme çabası gerçekten takdire değer.

- Prof. Dr. Cengiz Güleç

Temel Psikanalitik Kavramlarla ve Kendinizle Yüzleşmeye Hazır mısınız?

Psikolojik determinizm ve yazgı, terapistin ofisi, terapide gizlilik ilkesi, terapide tarafsızlık ilkesi, terapiye uygunluk, formülasyon, bilinçdışı fanteziler, anı ve travma, kişilik organizasyonu (kişilik yapısı), savunma mekanizmaları, direnç, terapötik işbirliği, regresyon (gerileme), terapötik regresyon (terapistin danışanını anlaması için gerilemesi), aktarım, erotik aktarım, karşı aktarım, eyleme dökme (eyleme vurma), terapötik eylemler (eylemlerle yeni yollar bulma), yorum ve diğer girişimler, içgörü, rüyalar, derinlemesine çalışma, olumsuz terapötik tepki, terapinin sonlandırma evresi, yas tutma gibi *temel psikanalitik kavramlar*ı, süpervizyon, psikoterapide sınır ihlalleri, psikanaliz ve psikoterapi türleri gibi birçok konuyu ele alan ve psikanalitik psikoterapi yapma becerisini geliştirmeyi amaçlayan *Psikoterapistin El Kitabı*, psikoterapi biliminin bilgeliğini süzgeçten geçirerek değişime yönelik kapsamlı ve kolay anlaşılabilir bir başucu eseridir.

Yayınevi : Pusula (Kişisel) Yayıncılık
Yazar : A. Cem Keçe
Barkod : 9786054912353
Boyut : 14x21
Sayfa Sayısı : 390
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Yılı : 2017
Cep Boy : Hayır
2. Hamur

Yorumlar

Sonuç bulunamadı.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.