Paralaks: Boşluk ve An

295,80 TL
Yayınevi Liste Fiyatı:
435,00 TL
Stok Adedi: 47

Tükendi

Stok Alarmı

Paralaks: Boşluk ve An, düşünce dünyasının usta provokatörü Slavoj Žižek tarafından kaleme alınan etkileyici bir düşünce denemesidir. Žižek, sıradan ve alışılmış olanın ötesine geçerken, her zamanki keskin bakış açısı ve mizahi analizleriyle okuyucularını şaşırtan bir yolculuğa çıkarıyor.
Bu kitapta, Žižek, felsefe, siyaset, ideoloji ve kültür arasında var olan "paralaks" durumunu inceliyor. Paralaks, nesnelerin farklı bakış açılarından farklı göründüğü optik bir ilkedir ancak Žižek, bunu yalnızca görsel bir fenomen olarak değil, fikirlerin, inançların ve politikaların arka planında da var olan temel bir felsefi gerilim olarak ele alıyor.
Žižek, her zamanki kendine özgü tarzıyla, Hegel ve Lacan gibi düşünürlerin eserlerini modern popüler kültürle birleştirerek, güncel siyasi ve sosyal konuları ele alırken kapitalizmin ideolojisi, terörizm, ırkçılık ve liberal demokrasinin sınırları gibi temel meseleleri derinlemesine inceliyor ve okuyucularını düşünmeye ve sorgulamaya teşvik ediyor.
Paralaks: Boşluk ve An, herkesin düşüncelerini zorlamak, varsayımlarını sorgulamak ve dünyayı farklı bir bakış açısıyla görmek için cesaretlendirildiği provokatif ve zengin bir düşünce yolculuğudur. Bu kitap, Slavoj Žižek hayranları ve felsefe meraklıları için vazgeçilmez bir kaynak!

Yayınevi : Sander Yayınları
Yazar : Slavoj Zizek
Barkod : 9786256974982
Boyut : 14x23
Sayfa Sayısı : 600
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Yılı : 2023
Çevirmen : Eren Kanat
Cep Boy : Hayır
2. Hamur

Yorumlar

Sonuç bulunamadı.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.