Osmanlı Türkleri 1281’den 1923’e

161,20 TL
Yayınevi Liste Fiyatı:
260,00 TL
Stok Adedi: 13

Tükendi

Stok Alarmı

Bu kitap bir akademisyenin elinden çıktı ve güncel olduğu kadar bilgi yüklü ve isabetli bir çalışma ancak uzman olmayanların okuması için tasarlandı.

Osmanlı Türklerinin siyasi, sosyal ve ekonomik tarihini ele alıyor ve bunu yaparken kayıtlara ilk geçmeye başladıkları dönemden 1. Dünya Savaşı sonrasındaki çöküşlerine kadarki dönemi mercek altına alıyor.

Osmanlılar, Ortadoğu ve Balkanlar`da 400 yılı aşkın bir süre hüküm sürdü. Geçmişteki olayların bugün bile etkisini gösterdiği ve çoğu zaman trajik sonuçları ortaya çıkaran bir bölge niteliğindedir. Dolayısıyla Osmanlı tarihi geçmişte kalıp bugün etkisini yitirmiş bir geçmişi ifade etmiyor: Bugünü anlamak isteyenlerin bu geçmiş hakkında bilgi sahibi olması gerekiyor. Okuyucu geçmişin bugün üzerindeki etkisini anlamak için bu kitabın kılavuzluğundan daha iyisini bulamayacaktır.

Türkiye`de özellikle Ermeni meselesindeki çalışmaları ile tanınan, dünyanın önde gelen Türk tarihi uzmanlarından Prof. Justin McCarthy ABD`de Lousville Üniversitesi`nde Ortadoğu Tarihi profesörü olarak çalışmakta, aynı zamanda Sosyal ve Beşeri Bilimler Enstitüsü`nün de başkanlığını yapmaktadır.

Yayınevi : Tarih ve Kuram Yayınevi
Yazar : Justin McCarthy
Barkod : 9786059833059
Boyut : 15x23
Sayfa Sayısı : 485
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Yılı : 2015
Çevirmen : Timur Demirtaş
Cep Boy : Hayır
2. Hamur

Yorumlar

Sonuç bulunamadı.
Bu Yazarın Diğer Kitapları
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.