Küçük Asya Lidya Gediz Nehri ve Küçük Menderes Vadilerini Kapsayan, Günümüzde Yaklaşık Olarak İzmir, Manisa ve Uşak İlleri

80,40 TL
Yayınevi Liste Fiyatı:
134,00 TL
Stok Adedi: 7

Tükendi

Stok Alarmı

Lidya`nın tarihine ve coğrafyasına dair derinlemesine bir keşfe çıkan "Lidya", okuyucularını antik dünyanın gizemli sınırlarına davet ediyor. Bu büyüleyici kitap, Asya sahilindeki Lid yerleşkelerinden başlayarak, Lidya`nın zengin tarihini saran bir öykü dokusu sunuyor. Kitabın birinci bölümünde, Hermus Nehri`nin öte tarafında uzanan Eulid arazisinin sınırlarını belirleyen satırlarla karşılaşıyoruz. Heredot`un Homer’in Hayatı`ndan alıntılanan bu bilgiler, Eulid`in güney sınırını çiziyor ve bu toprakların Hermus Nehri`nin ayrıcalıklı sularını içerisine alan Sipyle Dağı`na kadar uzandığını gösteriyor. Kuzeye doğru Teuthranie ile sınırlanmış, doğuda ise Lidya ile komşu olmuş bir coğrafyanın hikayesi başlıyor.
Yazar, Lidya`nın zengin tarihini katman katman ortaya koyarken, antik kentlerin ve dağların öyküleri arasında bir yolculuğa çıkarıyor okuyucuyu. Lidyalı toplumların derinliklerine ve Lidya Devleti`nin sınırlarına doğru yapılan bu keşif, Mykala Dağı`ndan Edremityum Körfezi`ne kadar uzanan Pelasejler tarafından işgal edilmiş bu toprakların geçmişini gün yüzüne çıkarıyor .Kültür, coğrafya ve tarih severler için kaçırılmayacak bir eser olan "Lidya", Lidya`nın mistik atmosferini soluyarak, surlarının ardındaki sırları keşfetmeye davet ediyor. Antik çağın büyüsüyle yoğrulmuş bu eser, Lidya`nın kaybolmuş dünyasını günümüze taşıyarak okuyucularını etkileyici bir yolculuğa çıkarıyor.

Yayınevi : Dorlion Yayınları
Yazar : Charles Texier
Barkod : 9786253688400
Boyut : 13.5x21
Sayfa Sayısı : 192
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Yılı : 2024
Çevirmen : Ömer Faruk Yılmaz
Cep Boy : Hayır
2. Hamur

Yorumlar

Sonuç bulunamadı.
Bu Yazarın Diğer Kitapları
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.