Hunlar

142,50 TL
Yayınevi Liste Fiyatı:
190,00 TL
Stok Adedi: 0

Tükendi

Stok Alarmı

Avrupa`daki Hunların, Kuzey Karadeniz`de Gotlara saldırmalarından, efsanevi Attilalarının ölümünden sonra Orta Avrupa`daki imparatorluklarının yıkımına kadarki tarihidir. Hunların yükseliş ve çöküş tarihinin bu anlatısında, Profesör Thompson onların yaptıkları seferleri, çok farklı ve bölük pörçük kaynaklardan bağlantılı ve detaylı bir şekilde bir araya getirmeyi başarmıştır. Bu süreçte, Hunların Orta ve Doğu Avrupa`nın Romalı olmayan uluslarına karşı sergiledikleri en çarpıcı başarıları ve yenilgileri ve Roma İmparatorluğu`nun doğu ve batı yarılarını birçok kez kuşatmışlıkları hakkında karşımızda net bir tablo oluşur.

Bu çarpıcı anlatı, Romalı Akdeniz`in daha gelişmiş dünyasıyla ilişkiler sonucunda Hun toplumunun değişmesine yol açan analitik bölümlerle çözümlenmiştir. Yazar bu bölümlerde, Hunların dördüncü ve beşinci yüzyıllarda aniden yükselişi ve bir o kadar da ani çöküşünü açıklamaya çalışmış ve bunun yanıtını, Romalıların zenginliğinin Hunların toplumsal yapılarına olan etkisinde yakalamıştır.

Peter Heather`ın Hunlara dahil edilen Sonsüz`ü, Profesör Thompson`ın kitabını Hunlar üzerine yapılan son dönem çalışmaları kategorisine sokmaktadır.

Yayınevi : Phoenix Yayınevi
Yazar : Elizabeth A. Thompson
Barkod : 9789944931946
Boyut : 14x20
Sayfa Sayısı : 375
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Yılı : 2012
Çevirmen : M. Sibel Dinçel
Cep Boy : Hayır
2. Hamur

Yorumlar

Sonuç bulunamadı.
Bu Yazarın Diğer Kitapları
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.