Havacılık Tarihinin Unutulmazları

570,00 TL
Yayınevi Liste Fiyatı:
570,00 TL
Stok Adedi: 17

Tükendi

Stok Alarmı

Gökyüzüne olan hayranlığımızın, insanlığın sınırlarını zorlayan cesaret ve keşiflerin eşliğinde yükseldiği bir dünya var. İşte bu dünyanın merak uyandıran kahramanları, "Havacılık Tarihinin Unutulmazları" kitabında bir araya geldi.

Bu eser, havacılığın gelişim sürecinde dönüm noktalarına imza atan isimleri ve onların hikayelerini okuyucularla buluşturuyor. Kitapta, havacılık tarihinin en önemli isimlerinden; insanlık tarihinde ilk uçuş denemelerine cesaretle girişen Endülüs`ün vizyon sahibi bilim insanı ve mucidi Abbas Kasım İbn-i Firnas’tan Galata Kulesi’nden efsanevi uçuşunu gerçekleştiren öncü isim Hezarfen Ahmet Çelebi’ye,

Türkiye`nin havacılık alanındaki ilk mühendis ve pilotlarından biri, gökyüzünde bir Türk kartalı gibi süzülen kahraman havacımız Vecihi Hürkuş’tan
sıcak hava balonunun mucitleri olarak tarihe geçen cesur Montgolfier Kardeşler’e dünyada havacılığın en büyük markalarının kurucularından, ömrünü gökyüzüne adayan cesur insanların hikayelerine okuru kronolojik olarak bilgilendirmenin yanında başarıya giden girişimlerinin basamaklarını zihnimizde şekillendiriyor.


Bu kitap, havacılıkla ilgilenen herkesi büyülü bir yolculuğa davet ediyor. Teknolojinin dönüştürdüğü dünyada, uçmanın özgürlüğüne olan tutkusuyla kendi hayallerini gerçekleştiren bu unutulmaz kahramanların hikayeleri, ilham dolu sayfalarında buluşuyor.

Prof. Dr. Fahrettin Öztürk tarafından kaleme alınan "Havacılık Tarihinin Unutulmazları," heyecan dolu anekdotları ve görselleriyle sadece havacılık meraklılarına değil, her yaş grubundan okuyucuya hitap eden kıymetli bir eser. İcatların, hayallerin ve insanlığın uçma tutkusunun izini sürmek için bu kitabı elinizden bırakmak istemeyeceksiniz.

"Havacılık Tarihinin Unutulmazları," her sayfasında keşiflerle dolu bir atmosfer sunuyor. Bu kitap, gökyüzüne olan tutkunuzu yeniden alevlendirecek ve havacılığın köklerine uzanan bir yolculuğa çıkaracak.

Yayınevi : Türk Havacılık Uzay Sanayii Yayınları
Yazar : Fahrettin Öztürk
Barkod : 9786259917801
Boyut : 19.5x23.5
Sayfa Sayısı : 441
Cilt Tipi : Ciltli
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Yılı : 2023
Cep Boy : Hayır
2. Hamur

Yorumlar

Sonuç bulunamadı.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.