Dinler Tarihi Yazıları

540,00 TL
Yayınevi Liste Fiyatı:
720,00 TL
Stok Adedi: 2

Tükendi

Stok Alarmı

Elinizdeki eserde Prof. Dr. Harun Güngör ile ilgili hatırata ve onun vefatının ardından yazılanlara yer verilmiştir. Ayrıca sırasıyla eserde Türk din tarihi ve kültürü başta olmak üzere, Yahudilik, Hıristiyanlık, Hint ve İran dinleri ile ilgili akademik yazılar yer almıştır. Bu eser, bir nebze de olsa Harun Güngör’ün adını ve hatırasını yaşatma düşüncesinin bir ürünüdür. Vefatı sevenlerini derinden üzmüştür. Dost ve meslektaşları onu öne çıkan şu özellikleri ile anmaktadır…

“Prof. Dr. Harun Güngör; Türkiye’de yetişmiş ilk kuşak dinler tarihçilerindendir. Yaptığı çalışmalarla Hocası Prof. Dr. Hikmet Tanyu’nun izinden yürümüştür. Türklerin dinî tarihi yanında, Türk dünyası ve Türk kültürü konusunda Türkiye’deki sayılı uzmanlardandır. O, yazdıkları ve anlattıkları ile hem dinler tarihçileri arasında hem de akademik dünyada önemli bir iz bırakmıştır.”
Prof. Dr. Abdurrahman Küçük
"Harun Hoca, aşı yenir, çayı içilir, sözü dinlenir bir bilge insandı. Uzmanı olduğu dinler tarihi, özellikle de Türklerin dinî tarihi konusunda dünya ölçeğinde bir bilim adamıydı. Yazdıkları okunur, değer bulur, uluslararası bilim çevrelerinde ciddiye alınırdı."
Prof. Dr. Mustafa Argunşah
“Harun Hoca, insanların psikoloji ve karakterlerini çok çabuk ve kolayca çözümleyebilen ve o kanaatine göre ilişkisini belirleyen, o düşünce ve kanaatini değiştirmeyen, zor denebilecek bir özelliğe sahipti.”
Prof. Dr. Mustafa Ünal
"Prof. Dr. Harun Güngör ilim ile ideali bütünleştiren, bildiklerini insan ve toplum yararına kullanmayı başarabilen nadir bir bilim ve tefekkür insanı idi.”
Prof. Dr. Mustafa Erdem

Yayınevi : Berikan Yayınevi
Yazar : Ramazan Adıbelli
Barkod : 9786256428607
Boyut : 16x24
Sayfa Sayısı : 502
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Yılı : 2023
Cep Boy : Hayır
2. Hamur

Yorumlar

Sonuç bulunamadı.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.