Eski İstanbul`da Matbuat Hayatı 1931-1950

183,60 TL
Yayınevi Liste Fiyatı:
270,00 TL
Stok Adedi: 3

Tükendi

Stok Alarmı

Eski İstanbul’da Matbuat Hayatı, Sermet Muhtar Alus’un 1931-1950 tarihleri arasında, kaleme aldığı eski İstanbul’un matbuat hayatı ile ilgili yazılarını bir araya getiriyor. Bu yazılar farklı tarihlerde Akşam, Yeni Sabah, Son Posta, Tasvîr-i Efkâr gazetelerinde ve Aydede mecmuasında yayınlanmıştır.

Kitap iki bölümden oluşuyor. Birinci bölümde kurşun kalem, dolma kalem, mürekkep, daktilo gibi yazı malzemelerini anlatan yazılar yer alıyor. İkinci bölüm ise Matbuata Dair Mekânlar, Kelimeler ve Darbımeseller, Gazete ve Dergiler, Kitaplar, Ressamlar ve Resim Sergileri alt başlıklarına ayrılmış ve konu ilgili yazılara zikredilen başlıklar altında yer verilmiştir. Sermet Muhtar Alus’un üzerine bir yazı kaleme aldığı ve Keçecizade İzzet Fuad tarafından Akşam gazetesinde yayınlanan beş sayılık “Paris’te Bir Düello” başlıklı tefrika da çalışmaya ayrıca dahil edildi.

Derlediğimiz yazılarda bulunan az sayıdaki fotoğraf ve çizimlere kitapta yer verildi. Bunun yanında yazılarda bahsi geçen kitap, dergi, gazete ve kişilere dair tablolar, resimler, fotoğraflar, çizimler, kitap kapakları, gazete serlevhaları çeşitli kaynaklardan derlenerek çalışmaya eklendi. Eser bu haliyle okurlarımıza görsel olarak hitap edecek belgesel bir kitap özelliği de kazanmış oldu. 

Yayınevi : Büyüyen Ay Yayınları
Yazar : Sermet Muhtar Alus
Barkod : 9786256394513
Boyut : 13.5x21
Sayfa Sayısı : 264
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Yılı : 2023
Cep Boy : Hayır
2. Hamur

Yorumlar

Sonuç bulunamadı.
Bu Yazarın Diğer Kitapları
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.