Eğitimin Bir Parçası Olarak Sosyal Girişimcilik

104,40 TL
Yayınevi Liste Fiyatı:
120,00 TL
Stok Adedi: 2

Tükendi

Stok Alarmı

Bu kitabı, her çocuğun sosyal girişimcilikle ilgili yeteneklerini anlamak, deneyimlerini artırmak ve onlara yaşam boyu sürecek bir yaklaşım kazandırmak amacıyla, tamamladığımız “Küresel Düşün, Yerel Uygula” projesi kapsamında hazırladık. Çocuklarımız mezun olduktan sonra, üniversite öğrenimlerine devam ederken veya sosyal hayat içerisinde kendi pratiklerini, günlük işlerini sürdürürken, onların sosyal girişimcilik becerilerinin beslenmesi önemlidir. Çocuklarımız bu konuda kuvvetlendirilmeli, sosyal hayata dahil olduklarında kullanabilecekleri rezerv alanı artırılmalıdır. Bu gerekçeler ile sosyal girişimciliğin, eğitimin önemli bir parçası olduğunu düşünüyoruz. Öğrenciler, mesleki hayatlarında veya üniversite öğrenimlerinde, kendi eylemlerine yön verecek nitelikte düşüncelerini geliştirmek mecburiyeti bulunan güçlü bireylerdir. Bireylerin sosyal girişimcilik yeterlilikleri, biçimlendirilmesi gereken önemli bir alandır.

Bireylerin sosyal girişimcilik yeterliliklerinin ve bilinçlerinin artırılması amacıyla, literatürde yer alan bilimsel çalışma ve uygulamaları inceleyerek, öğrencilerin çok yönlü ele alınmasına olanak veren, uluslararası standartlar taşıyan, farklı ülkelerin uygulayabileceği ortak çalışma alanları yaratılmasını amaçladık. Kitapta eğitimciler, politika yapıcılar ve uygulayıcılar tarafından sosyal girişimciliğin nasıl tanımlandığını, bu konunun çocuklarla nasıl çalışılabileceğini; ulusal sistemlere bakış, teorik ve pratik uygulamalar ve sosyal girişimcilik konusunda gelecekte neler yapılabileceğini sunduk. Ulus ötesi hareketlilik ve istişareler sonrası farklı ülkelerden edinilen verilerle ortaya çıkan bu çalışma, eğitimcilere katkı sunacak bir eser haline getirilmiştir.

Beş farklı ülkeden, alanlarında uzman ortaklarımızla gerçekleştirdiğimiz bu projenin, çocuklarımız için faydalı olduğunu görerek, bu çalışmada emeği geçen ortaklarımıza, paydaşlarımıza, şube ve okul müdürlerimize, proje koordinatörü ve proje yazarlarımıza özellikle teşekkür eder, sosyal girişimciliği besleyen ve kuvvetlendiren çalışmaların sürdürülmesini temenni ederim.

 

Yayınevi : Akademisyen Kitabevi
Yazar : Ahmet Alireisoğlu
Barkod : 9786253990176
Boyut : 16x23.5
Sayfa Sayısı : 103
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Cinsi : 1. Hamur
Basım Yılı : 2023
Cep Boy : Hayır
1. Hamur

Yorumlar

Sonuç bulunamadı.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.