Dönüşüm

45,00 TL
Yayınevi Liste Fiyatı:
50,00 TL
Öne Çıkan Bilgiler

Franz Kafka’nın, öldu¨kten sonra yakması için dostu Max Brod’a verdiği yapıtları arasında yer alan Dönu¨şu¨m, insanın terk edilişini ve yalnızlığını ölu¨mle paylaşmasının anıtsal bir anlatımıdır.

Hiçliğin mutlak olduğu bir du¨nyada, korkunun karabasanında tuzağa du¨şmu¨ş bireyin trajedisini anlatır Kafka. Yabancılaşmış, anlaşılmaz ve makineleşmiş bir du¨nyada insanın evsizliğini ustalıkla işler. Kafka’nın kahramanları hiçbir yere ait değildir. Bedensel dönu¨şu¨mu

Tükendi

Stok Alarmı

Franz Kafka’nın, öldükten sonra yakması için dostu Max Brod’a verdiği yapıtları arasında yer alan Dönüşüm, insanın terk edilişini ve yalnızlığını ölümle paylaşmasının anıtsal bir anlatımıdır.

Hiçliğin mutlak olduğu bir dünyada, korkunun karabasanında tuzağa düşmüş bireyin trajedisini anlatır Kafka. Yabancılaşmış, anlaşılmaz ve makineleşmiş bir dünyada insanın evsizliğini ustalıkla işler. Kafka’nın kahramanları hiçbir yere ait değildir. Bedensel dönüşümünü gözlemleyen Gregor Samsa, bu anlaşılmaz dünya içerisinde kendi bedenine yabancılaşır. Bedenindeki dönüşüme alıştıkça böcekleşir, böcekleştikçe de yalnızlığın o koyu ve vazgeçilmez dünyasına adım atmış olur. Artık Gregor yalnızlığını ölümle paylaşır.

Sorgulama gereği duyulmayan yaşamın kemikleşmiş kurallarına, insan ilişkilerine, toplumsal yaşayışa bir başkaldırı öyküsü olan Dönüşüm’de, güçlü bir toplum eleştirisi yapılmış ve insanın modern toplumda yabancılaşması ustalıkla işlenmiştir.

 

Boyutlar (cm)
12.5 x 19 x 0
Ağırlık (Kg)
72
Teslimat Bilgisi
Genellikle 5-6 gün içinde kargoya verilir.
2. Hamur

Yorumlar

Sonuç bulunamadı.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.