Bir Başka Ankara

781,00 TL
Yayınevi Liste Fiyatı:
1.100,00 TL
Stok Adedi: 6

Tükendi

Stok Alarmı

Fıtratında güzellik olan bizler, yaşamımız boyunca doğduğumuz ya da doyduğumuz mekanlara güzellik ve nezaket katmışızdır. Mekanların yalnızca ana işlevini sürdürecek yeterlilikte olması ile yetinmeyip, köylerimizi veya kentlerimizi medeniyet algısı ile telakki ederek estetik dokunuşlarla güzelleştirmişizdir.
İnsanlığın yaratılışından bugüne şehirler imar edilirken aynı zamanda bir medeniyetin inşası da oluşmuştur. Başkentimiz Ankara da tarihi, kültürel ve sanatsal dokuları bünyesinde barındıran, tarih öncesinden günümüze, Hititler, Frigyalılar, Lidyalılar, Persler, Galatlar, Romalılar, Bizanslılar, Selçuklular ve Osmanlılar gibi birçok medeniyete ev sahipliği yapan bir şehirdir.
Yağmuru, karı, ilkbaharı ve sonbaharında kadim şehir Ankara’nın güzelliğinin yansımaları bir başkadır. Başkentimiz Ankara geçmişten günümüze, aynı zamanda da milli mücadele ruhunun ana merkezini üstlenmesi gibi fonksiyonlarıyla anlamını ve değerini korumaya devam etmektedir.
“Bir Başka Ankara” diyerek yola çıktık, zira Ankara’nın bilinen yönlerinden ziyade bilinmeyen yerlerini keşfetmek istedik. Her keşif bir yolculuk gerektiriyordu. Bizler de bu yolculukta fotoğraf makinelerini yol azığımız olarak belirledik.

Yayınevi : Türkiye Diyanet Vakfı Yayınları
Yazar : Kolektif
Barkod : 9786258146448
Boyut : 38.5x29.5
Sayfa Sayısı : 124
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Yılı : 2022
Cep Boy : Hayır
2. Hamur

Yorumlar

Sonuç bulunamadı.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.