Amerika

63,00 TL
Yayınevi Liste Fiyatı:
70,00 TL
Öne Çıkan Bilgiler

Franz Kafka’nın kaleminden bir kapitalizm eleştirisi olarak da okunabilecek Amerika, ilk olarak yazarın ölümünden sonra 1927’de yayımlanmıştır. Kafka, eğlenceli olduğu kadar ilk romanı olma özelliğini de taşıyan Amerika’yı 1912’de yazmaya başladı. Yazarın “Kayıp” adını verdiği bu roman Max Brod tarafından Amerika ismiyle yayımlandı. İşlediği bir suç yüzünden ailesi tarafından Amerika’ya gönderilen Karl Rossman’ın bu yeni duruma uyum sağlama s&

Tükendi

Stok Alarmı

Franz Kafka’nın kaleminden bir kapitalizm eleştirisi olarak da okunabilecek Amerika, ilk olarak yazarın ölümünden sonra 1927’de yayımlanmıştır. Kafka, eğlenceli olduğu kadar ilk romanı olma özelliğini de taşıyan Amerika’yı 1912’de yazmaya başladı. Yazarın “Kayıp” adını verdiği bu roman Max Brod tarafından Amerika ismiyle yayımlandı. İşlediği bir suç yüzünden ailesi tarafından Amerika’ya gönderilen Karl Rossman’ın bu yeni duruma uyum sağlama sürecinin anlatıldığı romanda birey-toplum çatışması farklı bir biçimde sorgulanır. Özlemini çektiği özgürlüğün peşinde “yeni dünya”da bir hayat peşinde olan Karl Rossman, New York’ta boyun eğmiş bağımlı bir yaşam sürer.

Kafka’nın bildik üslubunun dışında ilerleyen, alegorilerden ve metaforlardan arınmış yalın bir romandır Amerika. Baş karakterinin fantezi dünyası ile her türlü karşıtlığı mükemmel bir uyum içerisinde sergilemesiyle de öne çıkan bir yapıttır. Yeni bir dünyayı keşfederken aynı zamanda kaybolan bir masumiyetin giderek nasıl bir prangaya dönüştüğünün de özlü bir fotoğrafını verir Amerika.

Amerika’yı hiç görmemiş olan Kafka’nın kaleminden şaşırtıcı olduğu kadar fantastiğin ve hayalin sınırlarında gezinen bir anlatı.

 
Boyutlar (cm)
12.5 x 19.5 x 0
Ağırlık (Kg)
344
Teslimat Bilgisi
Genellikle 5-6 gün içinde kargoya verilir.
2. Hamur

Yorumlar

Sonuç bulunamadı.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.