78 Kuşağının Şen Çocukları

496,00 TL
Yayınevi Liste Fiyatı:
800,00 TL
Stok Adedi: 1

Tükendi

Stok Alarmı

"Aynı tomadan çıkmış gibiydiler. Yeşil haki parkalan, mekap ayakkabıları, postalları, ispanyol paça pantolonları, uzun saçları, kirli sakallan, Yılmaz Güney atkılara, `Birinci` sigaraları, Cumhuriyet gazeteleri...

Kimseye yan gözle bakmaz, kimsenin hakkına tenezzül etmez, mal-mülk düşünmezlerdi. Lokmasını yoldaşıyla paylaşır, halkıyla her türlü dayanışmayı gösterirlerdi `Batı`da yoldaş, hoca, bacı; `Doğuda heval, talebe diye tanınır, çağırılırlardı. Devrime öylesine odaklanmışlardı ki, Silvanlı Mele Potin, arkadaşlar ile uyumaya hazırlanırken arkadaşı, `Mele, potinini niye çıkarmıyorsun!` diye sormuş. O da; `Ya devrim, biz uykuda iken olursa!` demiş..."

Ramon Kahraman

"Kürtlerde yaşanan esas sorun, milli duyguların, düşüncelerin gelişmemiş olmasıdır. Asimilasyona karşı güçlü bir direnç oluşturulmamış olmasıdır. 78 Kuşağının Şen Çocukları türünden çalışmalann, Kürtlerde, milli duyguların, düşüncelerin gelişmesine katkı sunmasını diliyorum"

Sosyolog İsmail Beşikçi

"1970-80 arası dönem yeniden ulusal dirilişin geliştiği bir dönemdir. 78 Kuşağı`nın Şen Çocukları kitabı bu dönemin değişik düzeylerdeki aktörlerinin görüşlerini, yaşamlarından kısa kesitleri bir araya getiren bir puzzle misyonunu görmektedir."

Siyasetçi Mustafa Özçelik

"78 Kuşağı olarak adlandınlan Türkiye ve Kürdistan devrimci kuşağının halklarımızın özgürlük, demokrasi ve onurlu yaşam mücadelesindeki yeri eşsizdir. Bu kitapta 78 kuşağını bu dönemin yaşayan insanlarının ağzından aktarmakla saygın ve değerli bir işe imza atılmış, söz konusu tarihi kesit ve deneyimin gelecek kuşaklara aktarılması için önemli bir imkanı ortaya çıkartmıştır."

Siyasetçi Bayram Bozyel

"78 Kuşağıgnın Şen çocukları kitabı bu alanda sayılı kitaplardan biridir. Çünkü bu kuşak birincisi; yazmakla bitmez hikâyelerin gerçek kahramanlandır. İkincisi; ne yaşanmışsa birinci elden kaleme alınmış metinlerden oluşan sahici bir kitaptır. Harfler ve hafıza var oldukça geçmişi kimse elimizden çekip alamaz."

Şair ve Yazar Halide Yıldırım

Yayınevi : J&J Yayınları
Yazar : Ramon Kahraman
Barkod : 9786052356975
Boyut : 16x24
Sayfa Sayısı : 704
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Yılı : 2018
Cep Boy : Hayır
2. Hamur

Yorumlar

Sonuç bulunamadı.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.