Vagus Sinirinin Şifa Gücünü Keşfetmek

239,20 TL
Yayınevi Liste Fiyatı:
299,00 TL
Stok Adedi: 33

Tükendi

Stok Alarmı

ANKSİYETE, DEPRESYON, TRAVMA VE OTİZM İÇİN BİREYSEL EGZERSİZLER

AGUS SİNİRİNİN FONKSİYONUNU İYİLEŞTİREREK GELENEKSEL TIBBIN ÇÖZEMEDİĞİ BİRÇOK SAĞLIK SORUNUNUZDAN KURTULABİLİRSİNİZ!
 
VAGUS SİNİRİNİN ŞİFA GÜCÜNÜ KEŞFETMEK kranial sinirlerin psikolojik ve fiziksel sağlığımızdaki kilit rolünü anlamamızı sağlayacak pratik bir rehber. Stephen Porges’ın insan nörobiyolojisindeki en yeni ve önemli gelişmelerden biri olan Polivagal Teori’den yola çıkan Rosenberg, spesifik olarak vagus sinirinin özellikle de başkalarıyla ilişkilerimiz ve etkileşimlerimiz açısından psikolojik ve duygusal durumlarımızı belirlemede oynadığı güçlü rolü anlaşılır bir dille açıklıyor. Otonom sinir sisteminin fizyolojisini anlayarak ve vagal fonksiyonu düzene sokacak basit egzersizleri yaparak duygusal durumumuzu dakikalar içinde iyileştirmeyi öğrenebiliriz. Anksiyete, depresyon, panik atak ve travmanın yanı sıra kronik ağrı ve sindirim problemleri gibi fiziksel sorunlardan muzdarip bireyler bu kitapta çok faydalı bilgiler bulabilirler. Ayrıca vagus siniri sosyal etkileşimi düzenlemede önemli bir faktör olduğundan, vagal fonksiyonu düzenleyici bir terapinin otizm spektrum bozukluklarından muzdarip kişilere faydalı olma potansiyeli büyüktür.
Rosenberg kranial sinirleri, Polivagal Teori’yi ve kraniosakral terapinin nörosepsiyonu düzeltmeye nasıl yardımcı olabileceğini detaylı bir şekilde açıkladıktan sonra ventral vagal fonksiyonu test etmek ve kranial sinirlerin işlevini iyileştirmek için bireysel egzersizler veriyor. Anksiyete, panik atak, fobiler, obsesif kompulsif bozukluk, bipolar bozukluk ve travma sonrası stres bozukluğu gibi yaygın psikolojik problemlerin yanı sıra otizm, DEHB ve diğer birçok sorunu vagal teori açısından nasıl değerlendireceğimizi ele alan ayrı bir bölüm de sunuyor. Rosenberg aynı zamanda bir kraniosakral terapist olarak yirmi yılı aşkın sürelik deneyimlerine dayanan vaka öykülerini de anlatıyor.
 
Duygusal durumumuzu ağrı ve kafa karışıklığından esenlik ve güvenliğe çevirdiğimizde kendimizi daha iyi hisseder, daha net düşünür ve başkalarıyla daha iyi etkileşim kurarız. Vagus sinirinin şifa gücü gerçek potansiyelimizi engelleyen olumsuz duyguları ortadan kaldırır ve vagal fonksiyonun düzelmesiyle, hayatımızı en iyi şekilde yaşamamızı sağlayacak davranışları doğal olarak benimseyebiliriz.

“Vagus Sinirinin Şifa Gücünü Keşfetmek kitabında Stanley, iyileşme sürecinde vagal yolların, vücudu rahatlatma ve vücudun dokunulmayı memnuniyetle karşılar hale gelmesini sağlama rolüne dair içgörülerini ve hayranlığını ifade etmektedir. Stanley bu bütünleşik süreci sezgisel olarak anlayarak, güvenlik durumlarını teşvik eden, vücudun sinir sistemini yeniden düzenlemesini sağlayan, böylece davranışı, zihinsel sağlığı ve fizyolojik homeostazı optimize eden bir manipülasyon sistemi geliştirmiştir… Güçlü içgörüleri, metaforları ve tedavi modelleri bu eserinde güzelce bir araya getirilmiştir.”
PROF. STEPHEN W. PORGES, Indiana Üniversitesi Kinsey Enstitüsü’nde Seçkin Üniversite Bilimcisi ve Kuzey Carolina Üniversitesi’nde psikiyatri profesörü
 
“Stanley Rosenberg ansiklopedilik klinik bilgi birikimini Polivagal Teori ışığında ortaya koyarak günümüz hastalıklarının altında yatan nedeni aydınlatıyor: kaygı. Bu kitap, keşfedilmeye değer bir hazine niteliğinde.”
TOM MYERS
 
“Stanley Rosenberg dünyanın en yetenekli ve yaratıcı terapistlerinden biri. Teşhis ve tedavi teknikleri herkesin hemen uygulayabileceği kadar pratik. Bu kitabı okuyun, tadını çıkarın ve içerdiği teknikleri hayatınıza ya da işinize dâhil edin.”
DR. JAMES L. OSCHMAN
 
“Alanının gerçek ustalarından birinden muazzam bir kaynak.”
DR. ROBERT SCHLEIP, Fasiya Araştırma Grubu’nun yöneticisi
 
“Vagus Sinirinin Şifa Gücünü Keşfetmek, fiziksel ve duygusal koşulların oluşumu, sıklıkla geleneksel yöntemlerle başarılı bir şekilde tedavi edilememesinin nedenleri ve bunları çözmek için kullanılabilecek etkili yöntemler hakkında bilgi veriyor… Terapistler, danışanlar veya sadece kendileri ve başkaları hakkında daha fazla bilgi edinmek isteyen okurlar bu kitabı mutlaka okumalı.”
PROF. BENJAMIN SHIELD

Yayınevi : Pegasus Yayınları
Yazar : Stanley Rosenberg
Barkod : 9786052999264
Boyut : 13.5x21
Sayfa Sayısı : 328
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Çevirmen : Gamze Doğan
Cep Boy : Hayır
2. Hamur

Yorumlar

Sonuç bulunamadı.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.