Themistokles - Camillus

32,30 TL
Yayınevi Liste Fiyatı:
38,00 TL
Öne Çıkan Bilgiler

Plutark İS birinci yüzyılın ortalarında, imparator Cladius`un egemenliği sırasında, Orta Yunanistan`da Boeoteia`nın Kuzey bölgesinde küçük bir kent olan Khaeronea`da doğdu (yklş. İS 46) ve İS 120`de Delfi`de öldü. O günlerde hem Yunanlılar hem de Romalılar için en çekici üniversite kenti olan Atina`da felsefe eğitimi gördü. Roma`da uzun süre kalmadığı ve oraya ancak kısa süren bir iki yolculuk yaptığı kabul edilir. Sırasıyla İmparatorlar Trajan ve Hadrian tarafından konsüllük ve proküratörlük görevlerine atandı. Yazılarından anlaşıldığı gibi, Yunanistan`da birçok yeri gezdi, Anadolu, Mısır ve İtalya`ya yolculuklar yaptı.

Tükendi

Stok Alarmı

Plutark İS birinci yüzyılın ortalarında, imparator Cladius`un egemenliği sırasında, Orta Yunanistan`da Boeoteia`nın Kuzey bölgesinde küçük bir kent olan Khaeronea`da doğdu (yklş. İS 46) ve İS 120`de Delfi`de öldü. O günlerde hem Yunanlılar hem de Romalılar için en çekici üniversite kenti olan Atina`da felsefe eğitimi gördü. Roma`da uzun süre kalmadığı ve oraya ancak kısa süren bir iki yolculuk yaptığı kabul edilir. Sırasıyla İmparatorlar Trajan ve Hadrian tarafından konsüllük ve proküratörlük görevlerine atandı. Yazılarından anlaşıldığı gibi, Yunanistan`da birçok yeri gezdi, Anadolu, Mısır ve İtalya`ya yolculuklar yaptı. Kendi yaşamı ile ilgili bilgilerin çoğu için kaynak yine kendi yazılarıdır. Roma`da belli kamu işleri ile görevlendirildi ve bu nedenle Demosthenes`e sunuş yazısında belirttiği gibi Latin dilini öğrenecek zaman bulamadı. Bir Platonist olan Plutark`ın Yaşamlar ve Moralia ile Batı kültürü üzerindeki etik ve estetik etkisi olağanüstü oldu. En iyi okuyucuları arasında Beethoven, Rousseau ve Shakespeare de bulunurken, Amerika Birleşik Devletleri`nin önde gelen kurucu babalarının tümü de Plutark`ın Yaşamlar` ında büyük esin kaynağı buldular.

İlk kez İtalyanca`ya çevrilen Yaşamlar` ı Batı Avrupa Jacques Amyot`nun Fransızca çevirisi (1559) ile tanıdı. Thomas North`un İngilizce çevirisi (1579) Amyot`nun çevirisi üzerine dayanır. 1683`te John Dryden Yaşamlar` ın Yunanca asıllarından yapılmasını sağladı. Almanca çeviri 1799-1806 yıllarında yayımlandı.

Boyutlar (cm)
10 x 17 x 0
Ağırlık (Kg)
73
Teslimat Bilgisi
Genellikle 5-6 gün içinde kargoya verilir.
1. Hamur

Yorumlar

Sonuç bulunamadı.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.