Sular Mürekkep Olsa

73,50 TL
Yayınevi Liste Fiyatı:
105,00 TL
Stok Adedi: 27

Tükendi

Stok Alarmı

Derin tarihî süreç içinde şekillenmiş Türkiye’nin musiki geleneğinde iki ana damar vardır. Biri daha çok millî / kavmî ve kültürel değerlerden beslenen “Halk Musikisi”; diğeri Doğu-İslam medeniyetinin ortak kültür / sanat değerleri çerçevesinde oluşan teorik ve estetik birikime dayalı ve / fakat ismine bir türlü karar veremediğimiz “Sanat Musikisi”.

 

Sular Mürekkep Olsa; besteleri, icraları ve düşünceleriyle geleneksel musiki kültürümüzün zenginleşmesine üst seviyede katkı sunan bazı isimler ve eserler üzerine kaleme alınmış hatıra çeşnili denemelerden oluşmakta. “Şarkı’dan Türkü’ye, Saadettin Kaynak’tan Neşet Ertaş’a” uzanan gelenek zincirinin altın halkalarını oluşturan bu isimlerden bazıları şunlar: Bir musiki entelektüeli olarak Cinuçen Tanrıkorur, bozkırın sazı toprağın avazı Neşet Ertaş, Türkülerin hanımefendisi Neriman Altındağ Tüfekçi, söz mülkünün sultanı Abdurrahim Karakoç ve Türkülerin Abisi Erkan Oğur.

 

Sizleri zengin ama son dönemde gizli kalan bu müziğin sesini, hikâyesini bir de Türk Musiki geleneğinin aslî özünü oluşturan halk musikisini hem icra / uygulama boyutuyla, hem kültür, edebiyat, nazariyat boyutuyla yıllardır dert edinen, yetkin bir isim olan Bayram Bilge Tokel’in kaleminden dinlemeye davet ediyoruz.

Yayınevi : Muhit Kitap
Yazar : Bayram Bilge Tokel
Barkod : 9786257674669
Boyut : 13.5x21
Sayfa Sayısı : 168
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Yılı : 2023
Cep Boy : Hayır
2. Hamur

Yorumlar

Sonuç bulunamadı.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.