Pandemi Çağında Ekonomi

105,00 TL
Yayınevi Liste Fiyatı:
150,00 TL
Stok Adedi: 41

Tükendi

Stok Alarmı

Wuhan’da laboratuvardan kaçan bir virüs insanlığa iki yıl kan ağlattı. Pandemi sona ermedi, bu kış yine bizimle olmaya devam edecek. Bu son pandemi de değil; Homo sapiens, dünyayı babasının çiftliği gibi hoyratça kullanmakta ısrar ettikçe, küresel ısınma tüm habitatları hallaç pamuğu gibi attıkça, 21. yüzyıl pandemiler çağı olmaya aday.

İnsan, tabiatı gereği, kötü anıları ve haberleri göz ardı etmeye çok meyilli. Hâlbuki tarih sadece ondan ders almayanlar için tekerrür eder. Nitekim Türkiye’de artık Covid-19 konuşulmuyor, pandemi esnasında yapılan hataların analizine rastlamadım.

Beşinci kitabım Pandemi Çağında Ekonomi’de çoğu salgınla ilgili makalelerimi derleyerek geçmişe ekonomik bir perspektif sundum. Kitapta Covid-19’un beraberinde getirdiği ekonomik sorunları ve çözümleri öne çıkardım.

Beş kitabımın da ana konusu yakın geçmişi ekonomist gözüyle yorumlamak, hata ve sevaplarımızın muhasebesini yapmaktır. Aramızda geçmişi unutmak değil, inceleyerek nerede hata yaptığımızı, nerede hata yaptığını anlamak ve pandeminin insanlığı, jeopolitik ve ekonomik gidişatı nasıl değiştirdiğini kavramak isteyenler varsa, bu kitabı öneririm.

Atilla “FÖŞ” Yeşilada

Yayınevi : Parola Yayınları
Yazar : Atilla Yeşilada
Barkod : 9786257522342
Boyut : 13.5x21
Sayfa Sayısı : 432
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Yılı : 2022
Cep Boy : Hayır
2. Hamur

Yorumlar

Sonuç bulunamadı.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.