Orijin Serisi Kutulu Özel Set

645,60 TL
Yayınevi Liste Fiyatı:
807,00 TL
Stok Adedi: 11

Tükendi

Stok Alarmı

Orijin Ölümsüz Ve Mükemmel Bir Genç Kız.

Amazon Ormanları’nın Derinliklerindeki Gizli Bir Laboratuvarda Büyüyen Pia, Yazgısının Farkındadır. Ölüme Son Verecek Bir Nesilden Gelmiştir Ve Yeni Bir Irkın Başlangıcı Olması Beklenmektedir. Ancak On Yedinci Yaş Gününde, Yaşadığı Yerleşkeyi Çevreleyen Elektrikli Tel Örgüde Bir Delik Keşfeder Ve Hayatında İlk Kez Dışarı Çıkar.
 
Ormanda Yaşayan Gizemli Ve Etkileyici Bir Çocuk.
 
Pia Ormanda Özgürce Dolaşırken Yakındaki Bir Köyde Yaşayan Eio’yla Tanışır Ve Kendine Hâkim Olamayarak Onunla Gizlice Buluşmaya Devam Eder. İki Genç, Pia’nın Kökeniyle İlgili Gerçeğin İpuçlarını Bir Araya Getirmeye Başlarlar Ancak Gerçeğin Ölümcül Sonuçları Hayatlarını Sonsuza Dek Değiştirecektir...
 
Sevdikleriniz Olmadan Sonsuza Kadar Yaşamaya Değer Mi?
 
 
“Khoury’nin İlk Romanı Okuru Yağmur Ormanlarının Yemyeşil Doğasıyla Buluşturuyor... Son Derece Sürükleyici Bir Hikâye... Baştan Çıkarıcı Bir Deneyim.”
Kirkus Reviews
 
 “Bu Harika Çıkış Romanı, İleri Genetik Mühendisliğinin Ürünü On Yedi Yaşındaki Ölümsüz Bir Genç Kızı Anlatıyor... 
Pia Büyüleyici Bir Kahraman.” 
Publishers Weekly
 
“Zekice Kurgulanmış Orijin, Sürükleyici Bir Okuma Deneyimi Sunuyor... İçinde Romantizm Barındıran Bu Macera Romanı, Bilimsel Ama Son Derece Egzotik Bir Ortamda, Sonsuzluk Arzusunu Bambaşka Bir Bakışla Sunarken Zorlayıcı Bir Etik İkilemin De Sınırlarında Dolaşıyor.” 
Booklist
 
“Okurlar Bu Kitabın Hayal Gücüyle Dolu Sayfalarını Heyecanla Çevirirken Kalpleri Sonuna Kadar Pia Ve Eio’yla Birlikte Atacak.” 
School Library Journal
 
“Bu Kitapta Anlatılanlar Korkutucu Derecede Gerçek. Genetik Mühendisliğinin Çığırından Çıkmasının Dehşetini Ve Aşkı Anlatan, Ustaca Yazılmış Bir Roman.” 
Judy Blundell
 
Vitro
 
Pasifik’in Ortasında Issız Bir Ada 
Corpus Biliminsanları, Pasifik’teki Issız Bir Adada Deney Tüplerindeki Embriyolara Hayat Verir. Bu İnsanlar, Yani Vitro’lar Hayal Bile Edilemeyecek Bilgi Dağarcığına Ve Yeteneğe Sahiptir. Bununla Birlikte Büyük Bir Kusurları Vardır. 
 
Geçmişini Arayan Bir Genç Kız 
Sophie Crue, Onu Yıllar Önce Bırakan Annesini Bulmak İçin Issız Ve Gizemli Kabuk Adası’na Gitmeye Kararlıdır. Bunun İçin Çocukluk Arkadaşı, Yakışıklı Pilot Jim Julien’den Yardım İster. Ne Var Ki Sophie İle Jim Adaya Geldikleri Anda Hiç Hesaba Katmadıkları Bir Şeyle Karşılaşırlar: Nicholas Adındaki Dâhi Vitro İle Henüz Uyandırılmış Bir Vitro Olan Lux Adında Masum Bir Kız.
 
Cam Tüplerde Büyütülen Ve Kontrolü Ele Geçirmeye Çalışan Vitro’lar 
Kabuk Adası’nda Genetik Yapıyla İlgili Karanlık Deneyler Yapıldığını Keşfeden Sophie İle Jim, Tüm Bunların Arasında Hayatta Kalma Mücadelesi Verirken Bilimin Sınırları Zorlandığında Ortaya Çıkacak Acı Gerçeklerle Yüzleşeceklerdir.
 
 
“Khoury’nin Dili Akıcı, Kahramanlarıysa Büyüleyici. Bilimin Baş Döndürücü Gizemi Ve Çıkar Amaçlı Kullanıldığında Ne Kadar Tehlikeli Bir Hal Alabileceğinin Kanıtı Niteliğinde.” 
Publishers Weekly
 
 “Bilimkurgu İle Gizemli Ada Macerasını Birleştiren İlginç Öyküsüyle Okurlarının Kalp Atışlarını Hızlandıracak Bir Roman.” 
Bulletin Of The Center For Children’s Books 
 
“Güçlü Karakterleri, Aksiyonu Ve Korkunç Teknolojik Detaylarıyla Vitro, Bilimkurgunun Ne Olduğunu Gösteriyor. Jessica Khoury, Canlı Betimlemeleri Ve Hoş Anlatımıyla Sizi Sahte Bir Güvenlik Duygusuyla Oyalarken Bir Anda Kendinizi Bir Kâbusun Ortasında Buluveriyorsunuz.” 
Jessica Brody 
 
“Khoury, Etik Sınırlarını Zorlayan Deneyleri Sorguladığı Bir Roman Yazmış. Hızla İlerleyen Bölümler, Tatminkâr Sona Kadar Okuru Merakta Bırakıyor. Yazar, Umut Vaat Eden Deneyimiyle, Bilimkurgu Devlerinin İzinden Gidiyor.” 
School Library Journal 
 
“Tropikal İklim Kadar Sıcak Anlatımı Ve Kendilerini Çılgın Biliminsanları İle Karanlık Komplo Teorilerinin Ortasında Buluveren Cesur Karakterleriyle Vitro, Beni Soluksuz Bırakan, Aksiyon Yüklü Bir Hikâye.” 
 Morgan Rhodes 
 
“Khoury, Okurun Peşini Bırakmayan Ve Akıllara Zarar Bir Hikâye Kurgulamış.” 
 Booklist
 
Kalahari
 
Kalahari Çölü’nün Issız Bir Köşesindeki Corpus Laboratuvarı Bir Sır Saklamaktadır…
Ya Bu Sır, Saklanamayacak Bir Şeye Dönüşürse? 
 
Eğitim Amaçlı Bir Safaride İşler Ters Gidince, Başlarında Rehber Olmayan Beş Genç, Kalahari Çölü’nde Mahsur Kalır. Onları Hayatta Ve Güvende Tutmaksa, Ücra Yerlerde Ve Egzotik Bölgelerde Büyürken Öğrendiği Hayatta Kalma Teknikleriyle, Saha Biyologlarının Kızı Sarah’ya Kalır. Mücadele, Susuzluk, Açlık Ve İlk Aşk Kıvılcımlarıyla Şartlar Onlar İçin Giderek Zorlaştığında Bile Sarah Her Şeyin Üstesinden Gelmeyi Başarır. 
 
Ancak Korkunç Bir Karşılaşma, Sarah’nın Doğal Yaşama Dair Bütün Bildiklerini Sorgulamasına Sebep Olur. Cıvadan Oluşmuş Gibi Görünen Gümüş Bir Aslan Durup Dururken Gençlere Vahşice Saldırır. Kıl Payı Kurtulduklarındaysa Aslanın Gümüş Zırhı Hakkındaki Korkunç Gerçeği Öğrenirler: Son Derece Bulaşıcı Ve Ölümcül Bir Virüs Her Yere Yayılmak Üzeredir Ve Canlıların Hayatı Tehlikededir. 
 
Orijin Ve Vitro’nun Yetenekli Yazarının Soluk Kesici Yeni Romanında Sarah Ve Arkadaşları Sadece Virüsten Değil, Virüsü Ortaya Çıkaran Ama Geride Hiçbir İz Bırakmayan Kuruluştan Da Kaçmak Zorundadır. 
 
 
“Khoury’nin En Sevdiği Hikâye Öğeleri Yine Sahnede; Dış Dünyayla Bağlantısı Kopmuş Yetenekli Bir Kahraman, Tehlikeli Araştırmalar Yapan Biliminsanları Ve Vahşi Doğa. Sarah Çok İnandırıcı Bir Kahraman, Kalahari Çölü İse Muhteşem Bir Mekân.” 
Publishers Weekly 
 
“Khoury, Ölüm-Kalım Anları, Kıl Payı Kurtulmalarla Sıradışı Bir Mekânda Geçen Hikâyede Gerilimi O Kadar Tırmandırmış Ki Ortaya Gerçek Bir Macera Romanı Çıkmış.” 
School Library Connection Reviews 
 
“Khoury, Anlatıcısını İlk Romanı Orijin’deki Ölümcül Gizemlere Götüren Sürükleyici Bir Hikâye Kurgulamış. Bilimkurgu Öğeleri Ve Atmosferiyle İnsanın Doğaya Müdahale Ettiği Jurassic Park’ı Anımsatan Romanda Gençlerin Sıkıntıları Ve İlk Aşkları Kurguyu Son Derece Şaşırtıcı Hale Getiriyor.” 
Booklist 
 
“Afrika’nın Göbeğinde, Zengin Kaynaklarıyla Bilinen Kalahari Çölü’nde Büyüyen Cesur Bir Kızın Ölüm-Kalım Savaşı Verdiği Romanda Bilimkurgu Ve İlk Aşk, Sürükleyici Bir Macerada Bir Araya Geliyor. Soluk Kesici, Merak Uyandırıcı Ve Karşı Konulmaz Bir Serüven…” 
Will Hobbs 
 
“Sürükleyici Bir Macera.” 
Kirkus Reviews

Yayınevi : Pegasus Yayınları
Yazar : Jessica Khoury
Barkod : 9786052996973
Boyut : 14x21
Sayfa Sayısı : 1088
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Yılı : 2019
Çevirmen : Melishan Devrim
Cep Boy : Hayır
2. Hamur

Yorumlar

Sonuç bulunamadı.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.