Müslüman`ın Şifa Rehberi

86,80 TL
Yayınevi Liste Fiyatı:
140,00 TL
Stok Adedi: 8

Tükendi

Stok Alarmı

Hz. Peygamber’in Tavsiye Ettiği Doğal İlaçlar, Bitkiler ve Meyveler

Elinizdeki kitap giriş ve iki ana bölümden oluşmaktadır. Girişte; tıbb-ı nebevî kavramına, Hz. Peygamber`in Sünnet`inde sağlık, tabâbet ve tedavi konularına ve tıbb-ı nebevî hakkında yazılan eserlere yer verdik.

Birinci bölümde; *Hz. Peygamber’in Sünnetinde Sağlık, Tedavi ve Beslenme* başlığı altında, Hz. Peygamber`in sünnetinde koruyucu hekimlik, o`nun zamanında mevcut olan hastalıklar ve o`nun uyguladığı bazı tedavi yöntemlerine değindik. Ayrıca Hz. Peygamber`in, çeşitli hastalıklarla ilgili olarak maddî tedavi kadar manevî tedaviye de önem verdiğini vurgulamaya çalıştık.

İkinci bölümde ise; *Hz. Peygamber`in Tavsiye Ettiği İlaçlar* başlığı altında, o`nun çeşitli hastalıklar için tavsiye ettiği maddeleri, gıdaları, bitkileri ve meyveleri ele aldık. Önce bir ilaçla ilgili hadîsi/hadîsleri zikrettik. Sonra o hadîste geçen ilacın faydaları hakkında eski ve yeni araştırmalardan istifade ederek çeşitli açıklamalar yaptık.

Bu konuda verdiğimiz bilgiler, tıbbî bilgiler olduğu için her zaman için değişmeye ve gelişmeye açıktır. Bundan dolayı Hz. Peygamber`in tavsiye ettiği, bizim de açıklamaya çalıştığımız bir ilacı, mutlaka uzman hekim tavsiyesi ve gözetiminde kullanmak gerekir. Zira her işi ehline sormak Kur’an`ın emridir.

Allah Teâlâ, hastalarımıza şifâlar ve dertlilerimize devâlar nasip eylesin.

Yayınevi : Hayykitap
Yazar : Mustafa Karataş
Barkod : 9786057674234
Boyut : 14x21
Sayfa Sayısı : 216
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Yılı : 2019
Cep Boy : Hayır
2. Hamur

Yorumlar

Sonuç bulunamadı.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.