Kraliçe Serisi Kutulu Özel Set 3 Kitap

861,60 TL
Yayınevi Liste Fiyatı:
1.077,00 TL
Stok Adedi: 27

Tükendi

Stok Alarmı

KRALİÇE SERİSİ - 1

Gerçek Harikalar Diyarı’na hoş geldiniz

Harikalar Diyarı’nda kimse göründüğü gibi değildir… Alyssa bile.
 
Alyssa Gardner bitkilerin ve böceklerin düşüncelerini duymaktadır. Bu yeteneğini herkesten saklasa da kaderinin farkındadır; annesi gibi hastaneye kapatılma ihtimali vardır. Büyük-büyük-büyük-büyükannesi Alice Liddell garip rüyalarını Lewis Carroll’a anlatıp Alice Harikalar Diyarında’nın ilham kaynağı olduğundan bu yana ailesinde buna benzer akıl hastalıkları baş göstermiştir.
 
Annesinin durumu kötüleşince Alyssa inanamadıklarının aslında korkunç bir gerçekliğe dayandığını öğrenir: Gerçek Harikalar Diyarı, Lewis Carroll’ın anlattığından daha karanlık ve tehlikeli bir yerdir. Üstelik Alyssa oraya gidip bazı testlerden geçmelidir: Alice’in gözyaşı okyanusunu kurutmak, çay partisinde uyuyanları uyandırmak ve korkunç Cangaver’i sakinleştirmek gibi. Bu maceraya gerçek dünyada âşık olduğu Jeb’i de katar fakat zamanla, güvendiği Jeb ile Harikalar Diyarı’ndaki büyüleyici ve tekinsiz rehberi Morpheus arasında kalacaktır.
 
“Ürpertici, detaylı ve romantizm dolu.”
School Library Journal 
 
“Zengin bir okuma deneyimi sunuyor…”
Kirkus Reviews 
 
“Heyecan dolu, yenilikçi ve okuru sık sık şaşırtıyor…”
The Boston Globe
 
“Fantastik bir çocuk öyküsünün karmaşık ve ustaca dönüştürülmüş versiyonunda birbiriyle çatışan romantik duygular, aklın sınırlarını zorlayan sahneler ve orijinalinden çok daha fazla şiddet var.”
Booklist
 
“Başkahraman Alyssa gerçekten özgün ve Howard’ın görsel hayal gücü müthiş. Öykünün tüyler ürperten bir yanı var ve büyüleyici
üslubu ile sahneleri delilik ve yaratıcılığın sınırlarında dolaşıyor.”
Publishers Weekly
 
“Alyssa uzun zamandır karşıma çıkan en eşsiz başkahraman. Bu kitap romantik ve büyüleyici olduğu kadar karanlık ve esrarengiz.” 
USA Today
 
“Karanlık fantezileri ve Carroll’ın Alice yorumlarını (özellikle de Tim Burton’ınkini) sevenler bu hayal gücü kuvvetli ve ilgi uyandıran kitabı çok sevecek.”
Bulletin of the Center for Children’s Books
 
“Okurları tavşan deliğine sürükleyeceği kesin.”
Publishers Weekly
 
 ŞAPKACI
 
KRALİÇE SERİSİ - 2

Aynaların içinde bambaşka bir dünya var!

Alyssa Gardner tavşan deliğinden inmiş, Kızıl Krallık’ın tacını almış ve Harikalar Diyarı’nın kraliçesi olmuştur. Âşık olduğu çocuğun hayatını kurtarmış ve sinir bozucu derecede çekici olan Morpheus’un, başına açtığı belalardan kaçmıştır. Şimdi tek yapması gereken liseden mezun olmaktır. Tabii akıl hastanesinden yeni çıkan aşırı korumacı annesi olmasa bunu yapması kolaylaşacaktır. Hatta gizemli Morpheus bir gün okuluna gelip karanlık Harikalar Diyarı’nda tehlikeli bir maceraya atılması için aklını çelmeye çalışmasa çok daha kolaylaşacaktır.
 
İki dünyası çarpışıp Harikalar Diyarı’nın büyüleyici vahşiliği “gerçek” hayatını istila etmeye başladığında Alyssa ya iki dünya arasında dengeyi sağlayacak ya da sevdiği her şeyi kaybedecektir…
 
“Sayfalara hâkim olan kasvetli güzellik, sihir, romantizm ve gizem seven tüm gençleri büyüleyecek. Şapkacı her şeyin mümkün olabileceği üçüncü kitaba zemin hazırlıyor… Ne de olsa Harikalar Diyarı’ndan bahsediyoruz.” 
Shelf Awareness
 
“Baştan uyarayım, zamanı gayet iyi kullanmayı planlıyorum. Nazik olacağım ama bir beyefendi olmayacağım. Dünyamın merkezi olacaksın. Sana Harikalar Diyarı’nın harikalarını göstereceğim ve sen, kalbinin sahip olmak için yanıp tutuştuğu o güzellik ve kaosla sarhoş olduğunda seni kanatlarımın altına alacağım. Sana insanların dünyasının varlığını bile unutturacağım. Bir daha Harikalar Diyarı’ndan ya da benden ayrılmak istemeyeceksin.”
 
“Howard duyulara ve duygulara hitap eden bir kitap yazmış.”
Kirkus Reviews 
 
“İlk kitap kadar karanlık, tuhaf ve yoğun bir anlatıma sahip bu devam kitabı Harikalar Diyarı’nın tüm heyecanını Alyssa’nın kasabasına taşıyor.” 
The Bulletin of the Center for Children’s Books
 
“Serinin ilk kitabını çok sevmiştim ama Şapkacı, Harikalar Diyarı deneyimini zirveye taşıyor. Bu kitap… İNANILMAZ! Son sahneler Alyssa’nın bir sonraki macerasına dair o kadar şaşırtıcı detaylar barındırıyor ki aklımı kaybedeceğimi sandım. Acilen bir sonraki kitaba ihtiyacım var!”
USA Today
 
TUTSAK
 
KRALİÇE SERİSİ - 3

Harikalar Diyarı’ndan kaçış yok
 
İkimiz de doğduğumuzdan beri tutsak olmaktan korkmuştuk. 

Mezuniyet balosunda korkunç bir savaştan sağ kurtulan Alyssa yeni bir bakış açısı kazanmıştır: Hem iki dünyasını hem de sevdiği insanlar ile yeraltılıları kurtaracaktır. Ancak bu, Kraliçe Kızıl’la irade savaşına girmesini gerektirmektedir. Üstelik tavşan deliği artık kapalıdır ve Alyssa, Yeraltı Diyarı’na girmek için paralel bir boyut olan ayna dünyasından geçmek, mutasyona uğramış yeraltı kaçaklarıyla yüzleşmek zorunda kalacaktır.
 
Çok ses getiren Kraliçe serisinin son kitabında Alyssa ve babası, Alyssa’nın annesini bulmak ve her şeyi yoluna koymak için büyünün ve kargaşanın göbeğine doğru yola çıkarlar. Jeb ve Morpheus’la birlikte, Yeraltı Diyarı’nı tutsak olduğu çürüme ve yıkımdan kurtarmaları gerekmektedir. Başarılı olup bu savaştan hep birlikte sağ çıksalar bile herkes umduğu mutlu sona kavuşabilecek midir? 
 
“Nefes kesici bir dünya kurgulamak ve bu çarpık dünyanın sakinlerini bu denli başarılı betimlemek hayranlık uyandırıcı. Bu hikâye daha ilk sayfadan beni büyüledi. Tutsak, muhteşem bir serinin muazzam sonu.”
Kate Ormand
 
 “Howard’ın özellikle de bu serideki en büyük gücü, muazzam bir karanlığın ve akıl dışılığın sınırlarını zorlayarak eğlenceyi ilmek ilmek örmesidir.” 
Starburst Magazine
 
“Morpheus-Alyssa-Jeb aşk üçgenini merakla takip eden okurlar, Howard’ın bu kördüğümü nasıl çözdüğünü görünce çok mutlu olacak.”
School Library Journal
 
“Howard’ın muhteşem üçlemesi bu kitapla müthiş bir şekilde sonlanıyor. Hem okurlar hem de romantik kahramanlar hak ettiği mutlu sonla buluşacak.”
The Bulletin of the Center for Children’s Books
 
“Bu vahşi masalın sadık hayranları mutlu sona kavuşuyor.” 
VOYA

Yayınevi : Pegasus Yayınları
Yazar : A. G. Howard
Barkod : 9786254100291
Boyut : 13.5x21
Sayfa Sayısı : 600
Cilt Tipi : Ciltli
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Yılı : 2021
Çevirmen : Nilay Kaya
Cep Boy : Hayır
2. Hamur

Yorumlar

Sonuç bulunamadı.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.