Kitap-lık 229 - Eylül – Ekim 2023

42,00 TL
Yayınevi Liste Fiyatı:
60,00 TL
Stok Adedi: 11

Tükendi

Stok Alarmı

Italo Calvino 100 Yaşında

Yapı Kredi Yayınları’nın edebiyat dergisi kitap-lık’ın yeni sayısı çıktı. 229. sayının dosya konusu “Italo Calvino 100 Yaşında”. 20. yüzyıl debiyatının Modern Klasikler arasına girmiş yenilikçi yazarının yaratı evreni ve yapıtları Natalia Ginzburg, Neyyire Gül Işık, Elio Baldi, Hervé Le Tellier, Ercan Yılmaz, Güzin Molo ve Ulaş Bager Aldemir’in yazılarıyla ele alındı. Calvino’nun kitapları Türkiye’de yirmi yıldır YKY tarafından yayımlanmakta.

Efe Murad’ın Seyhan Erözçelik’i bir yazısı ve Domenico Ingenito ile Joyelle McSweeney’den yaptığı çevirilerle andığı bölümün yanı sıra, Yasemin Yazıcı’nın Füruzan’ın Benim Sinemalarım kitabını ve filmini değerlendirmesi, Bahri Vardarlılar’ın ise Borges’in bir öyküsü üstüne yazısı bu sayının öne çıkan sayfaları.

Yüksel Pazarkaya, Hüseyin Peker, Gültekin Emre, Ömer Erdem, Tahir Musa Ceylan, Melih Elhan, Hilal Özdemir, Figen Şentürk, M. Milât Özçelik, Vefa T. şiirleri; Ferdi Çetin, Batıkan Köse, Saba Kırer, İbrahim Alaş, Rıdvan Hatun, Simten Okan, Can Çetin öyküleri; Mehmet Ergüven, Hüseyin Ferhad, Gökçe Gündüç, Birsen Ferahlı, Turan Karataş, Hüseyin Köse, Sevda Müjgân yazılarıyla kitap-lık dergisinin 229. sayısında.

Yayınevi : Yapı Kredi Yayınları
Barkod : 4440000003737
Boyut : 19.7x26
Sayfa Sayısı : 152
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Yılı : 2023
Cep Boy : Hayır
2. Hamur

Yorumlar

Sonuç bulunamadı.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.