Kadıköy Konakları

520,00 TL
Yayınevi Liste Fiyatı:
650,00 TL
Stok Adedi: 6

Tükendi

Stok Alarmı

“Dr. Müfid Ekdal’ın eserleri  Kadıköy’ün sokaklarından bir asır boyu toplanmış seslerin damıtılmış ve düzenlenmiş anlatılarını bize taşır, tarihimizin ruhuna tutunabileceği güvenli bir liman sunar. Yakıcı bir biçimde yıkılıp yıkılıp yeniden inşaa edilen bir ilçenin belleğini, yaşanmışlıklarını, ağaçlarını ve korularını sarıp sarmalar, ve inatla bize en büyük sorumuluklarımızdan birini hatırlatır: geçmişimize, doğamıza ve kentimizin dokusuna sahip çıkmak ve bu sayede toplumsal vicdanımızı canlı tutmak.’’   (Ali Ekdal )
Bu kitabı okuduktan sonra Kadıköy sokaklarının detaylarını öğrenmekle kalmayıp, mahallelerin eski yapısını, ailelerin kültürünü, konakların kapalı bir kutu gibi duran sırlı yaşamını öğrenecek, sokağın ortasında kalan kocaman çınar ağacının kimin büyük bahçesinden kaldığını tahmin etmeye çalışacak, ağaca, sokağa, konaklara bakışınız değişecek, zenginleşecektir.
Yazarımızın derin araştırmalarına, doktor olarak girip çıktığı evlerdeki tanıklıklarına dayanan Kapalı Hayat Kutusu Kadıköy Konakları kitabının siz değerli okurları elinde hak ettiği ilgiyi görmesi dileğimizle…

Yayınevi : Kadıköy Belediyesi Kültür Yayınları
Yazar : Müfid Ekdal
Barkod : 9786056985164
Boyut : 21x30
Sayfa Sayısı : 384
Cilt Tipi : Ciltli
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Yılı : 2023
Cep Boy : Hayır
2. Hamur

Yorumlar

Sonuç bulunamadı.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.