İstanbul`un Faunası Yaban İstanbul

810,00 TL
Yayınevi Liste Fiyatı:
900,00 TL
Stok Adedi: 18

Tükendi

Stok Alarmı

İstanbul’un, ormanlarından deniz ve göllerine, kent çeperindeki yeşil alanlarından park ve bahçelerine, hatta caddelerinden evlerine kadar uzanan yaban hayatını keşfetmeye hazır mısınız?

İstanbul’un çok çeşitli ekosistemlerindeki yaban hayatını detaylı bir şekilde ele alan İstanbul’un Faunası: Yaban İstanbul, arkeolojik bulgulardan yabancı seyyahların gözlemlerine varıncaya kadar geniş kaynaklardan yararlanılarak hazırlandı.

Eser, Marmara’nın ve Boğaz’ın yerleşik ve göçmen balıklarından, deniz memelilerine; şehir ve orman kuşlarından yarasalara, yaban memelilerinden sürüngenlere, böceklere kadar İstanbul’un faunasını derinlemesine inceliyor. Ayrıca İstanbul’un melez kedilerinden mutfaktaki Serengeti’ye yani evlerimizdeki yaban hayatının dinamiklerine kadar kentin yaban hayatına bütün yönleriyle mercek tutuyor.

İstanbul’un Faunası: Yaban İstanbul, geniş kapsamıyla insan ve doğa arasındaki dengenin ve kentsel alanlarda yaban hayatın korunmasının önemine de vurgu yapan bir çalışma. Bu yönleriyle bir ilke imza atan eser, İstanbul’un doğal zenginliklerini keşfetmek isteyen herkes için ilham verici bir rehber.

Yayınevi : İBB Yayınları
Yazar : Kolektif
Barkod : 9786256762176
Boyut : 21.5x26
Sayfa Sayısı : 544
Cilt Tipi : Ciltli
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Yılı : 2024
Cep Boy : Hayır
2. Hamur

Yorumlar

Sonuç bulunamadı.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.