Hukuk Mizahında Espri ve Fıkralar

320,00 TL
Yayınevi Liste Fiyatı:
400,00 TL
Stok Adedi: 2

Tükendi

Stok Alarmı

Bu kitap “en güzel”, “güldüren” vb. tanımlarla sunulan alışılagelen fıkra ve espri derlemelerinden biri değildir. Amacı hukuk ve hukuk meslekleriyle ilgili fıkra ve esprileri ayrıntılı ve sistematik bir biçimde değerlendirerek sıradan bir derlemenin ötesine geçmektir. 
Fıkra ve esprilerin en güzel, güldüren vb. sayılmaları kişiye göre hatta “yere, ortama” ve “zamana” göre değişir. Ulusal ve uluslararası kaynaklardan güldüreni, güldürmeyeni, iyisi, kötüsü bir arada sunularak okuyucunun, kendi seçkisini yapabileceği bir başvuru kaynağının oluşturulmasına çalışılmıştır. Elden geldiğince alt başlıklar altında gruplandırılan fıkra ve esprilerin bu kitaba, konuşmacılar ve yazarlar için iyi bir elkitabı niteliği kazandırması başlıca dileğimizdir.
Okuyucu bu kitabın “tatlı bir huzur” vermesini beklememelidir. Hukuk ve mizah dünyanın “en ciddi” iki işidir. Hukuku mizahın prangası haline getirmek, gelecek kuşakların dünyasını karartıcı etkiler yapar. “Hukuk ve mizah”, “yasalar ve mizah”, “mizahı hizaya getirmeye yönelik hukuk” gibi konularda bilimsel çalışma eksikliklerinin giderilmesi çok önemlidir. Bu konular sahiplenecek akademisyenleri bekliyor. Son erimde bu kitabın en önemli amacı bu eksikleri giderecek çalışmaları tetikleyecek “tatlı bir huzursuzluk” vermesinden ibarettir…

Yayınevi : Favori Yayınları
Yazar : Çağatay Güler
Barkod : 9786257420983
Boyut : 13.5x19.5
Sayfa Sayısı : 404
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Yılı : 2024
Cep Boy : Hayır
2. Hamur

Yorumlar

Sonuç bulunamadı.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.