Hayat Akarken

170,00 TL
Yayınevi Liste Fiyatı:
250,00 TL
Stok Adedi: 2

Tükendi

Stok Alarmı

Prof. Dr. Ayten Kuntman’ın kaleme aldığı, Hayat Akarken, Zamanın Sırlarına Yolculuk, kitabı, dünyanın, kültürlerin ve insanlığın ortak mirasının serüveni niteliğinde.
Ayten Kuntman’ın yaşamında yurt içi ve yurt dışı gezileri önemli bir yer tutuyor.  Arkadaşlarıyla birlikte adeta bir seyyah gibi neredeyse dünyanın dört kıtasını gezen Kuntman, Mısır’dan Arjantin’e, Meksika’dan Çin’e, Amerika’dan Vietnam’a, Hindistan’dan Brezilya’ya kadar uzanan coğrafyada çok sayıda ülkeye seyahat etti.
Bu kitabın satır aralarında dünyanın tatlarıyla, insan manzaralarından süzülerek gelen gizemli hikâyelerle buluşacaksınız.
Coğrafya, kültür, sanat, yemek, müzik, bir ırka veya ülkeye aitmiş gibi dursa da esasen o toplumların ortak mirasıdır. Bugün dünyanın herhangi bir ülkesinden veya bölgesinden bir seyahate çıkacak olsak, bu sadece bir turistik gezi olmayacaktır; çıkış niyeti öyle olsa bile. 
Yazar,bir taraftan akademik hayatının deneyimlerini onlarca öğrencisine aktardıktan sonra daha çok öğrenme ve keşfetme yolculuğuna çıkma gereksinimi hissetmeye başladığından dolayı bu yolculuğa çıktı. 
Bu kitabın satır aralarında, İnka medeniyetinin sırlarından geçerken, Perulu kadınları tanıyacak, Arjantin’in arka sokaklarının hikâyelerine tanık olacaksınız. Acısıyla meşhur ülke Meksika’nın, sokaklarında korkusuzca dans edilen Küba’nın gülümseyen yüzüyle tanışacaksınız. Her ülkenin ve coğrafyanın kendine özgü yemek kültürlerini inceleyip tatlarıyla karşılaşacaksınız.

Yayınevi : Devinim Kitap
Yazar : Ayten Kuntman
Barkod : 9786057145949
Boyut : 13.5x19.5
Sayfa Sayısı : 216
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Yılı : 2024
Cep Boy : Hayır
2. Hamur

Yorumlar

Sonuç bulunamadı.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.