Glikoz Devrimi

228,00 TL
Yayınevi Liste Fiyatı:
285,00 TL
Stok Adedi: 35

Tükendi

Stok Alarmı

GLİKOZ DEVRİMİ

Kan şekerini dengelemenin hayat değiştiren gücü

YEME KRİZLERİNİ AŞIN,
ENERJİNİZİ GERİ KAZANIN
VE HARİKA HİSSEDİN!

Sevdiğiniz yiyecekleri yemeye devam ederken bilime dayalı, basit tüyoları uygulayarak hayatınızın her alanını iyileştirin ve kan şekerinizi dengeleyerek yaşlanmayı yavaşlatın. 

Glikoz ya da kan şekeri, vücudumuzdaki küçük bir moleküldür ve sağlığımızı büyük oranda etkiler. Yediğimiz nişastalı ya da şekerli yiyeceklerle kan dolaşımımıza girer. Yüzde doksanımız sistemimizde çok fazla glikoz olduğu için sorun yaşarız ve çoğumuz bunun farkında bile olmayız. Peki, semptomlar neler? Yeme krizleri, yorgunluk, kısırlık, hormonal sorunlar, akne, kırışıklıklar ve çok daha fazlası… Zamanla tip 2 diyabet, polikistik over sendromu, kanser, demans ve kalp hastalığı gibi sorunlar da gelişir. 

Son bilimsel gelişmelerden ve alanına öncülük eden kendi araştırmalarından yola çıkan biyokimyager Jessie Inchauspé, glikoz seviyelerinizi dengelemenize ve semptomlarınızı tersine çevirmenize yardım etmek için on basit ve şaşırtıcı tüyo veriyor. Üstelik diyet yapmanıza ya da sevdiğiniz yiyeceklerden vazgeçmenize gerek yok! Örneğin:

• Yiyecekleri doğru sırayla yemek nasıl çaba sarf etmeden kilo vermenizi sağlar?
• Hangi gizli malzeme, tatlı yemenize rağmen yağ yakma moduna geçebilmenizi sağlar?
• Kahvaltınızda yapacağınız hangi küçük değişiklik enerjinizi artırır ve yeme krizlerinizin önüne geçer? 

Son bilimsel verilerin ışığında okuru bilgilendirirken aynı zamanda da keyiflendiren bu kitap, sağlık konusunda yeni bir bakış açısı sunuyor. Glikoz Devrimi beslenme tercihleriniz ne olursa olsun, hayatınızı çok kısa bir sürede inanılmaz derecede değiştirebilecek tüyolarla dolu.


“Yeme krizlerinden kısırlığa kadar hayatımızın her alanında kan şekerinin oynadığı rolün önemine dair sarsıcı bir keşif ve sevdiğimiz yiyecekleri yemeye devam ederken kan şekerimizi ideal seviyede tutmamızı sağlayacak şaşırtıcı tüyolar.” 
Dr. Mark Hyman, Kan Şekeri Diyeti’nin yazarı

“Biyokimyager Inchauspé, Glikoz Devrimi kitabında kilo vermenin, kan basıncını düşürmenin ve çok daha fazlasını elde etmenin ‘glikoz eğrilerini düzleştirmek’ten daha kolay bir yolu olmadığını söylüyor. Vücutta tam olarak neler yaşandığını ortaya çıkararak, hangi yiyeceklerin kilo vermeyi engellediği konusunda net veriler sunup varsayımları ortadan kaldıran yeni bir teknolojiyi açıklıyor. Devrim niteliğindeki bu eser, sürdürülebilir kilo kaybı ve daha sağlıklı bir yaşam için bilginin ve pratiğin tek durağı.”
Nina Teicholz

“Bir metabolizma bilimcisi olarak beni ilgilendiren iki şey var: insülin ve glikoz. Kişisel deneyimler ile yazılı kanıtları bir araya getiren Jessie, bu iki kavramı birlikte dokuyarak etkileyici ve tatmin edici bir eser haline getirmiş. Glikoz Devrimi’nde vurgulanan prensipleri okumak ve uygulamak, herkesin sağlık açısından inanılmaz faydalar elde etmesine yardımcı olabilir.” 
Prof. Benjamin Bikman

“Glikoz Tanrıçası sizi yiyeceklerin kan şekerinizdeki ani iniş çıkışları ve sağlığınızı nasıl etkilediğine dair eğlenceli ve bilgilendirici bir yolculuğa çıkarıyor. Bu pratik rehber, neyi nasıl yememiz gerektiği konusunda harika tüyolarla dolu. Vücudunu anlamak ve daha sağlıklı olmak isteyen herkes bu kitabı mutlaka okumalı.”
Prof. Dr. Tim Spector

“İletişim konusunda doğal bir yeteneği olan Jessie Inchauspé, sağlık durumunu iyileştirmek ve ömrü uzatmak için glikozla baş etme konusunda olabilecek en iyi ve en pratik kitaba imza attı.”
Prof. David Sinclair

“Bir tanrıça olmak göründüğünden daha zordur. Ancak görünüşe göre bir Glikoz Tanrıçası olmak gayet kolay. Jessie Inchauspé yeni beslenme bilimini herkes için pratik ve erişilebilir kılıyor.”
Dr. Robert H. Lustig

“Glikoz Devrimi kendinizi daha iyi hissetmenize, yeme krizlerinden kurtulmanıza, kendinizi daha iyi anlamanıza, hormonlarınızı dengelemenize, daha uzun bir yaşam sürmenize yardım ederken sizi bilimsel bilgilerle donatacak ve yüzünüzde bir tebessüm yaratacak. Bu kitap benim faydasını gördüğüm bir rehber, bence siz de mutlaka okuyun.”
Davinia Taylor

“Biyokimyager Inchauspé’un ‘daha enerjik olmak, yeme krizlerini aşmak ve daha iyi bir ruh halinde olmak’ için hazırladığı bu akıllıca beslenme rehberinde başrolü kan şekeri oynuyor... Bu etkileyici çalışmanın sunduğu pek çok bilgi oldukça dikkat çekici.”
Publishers Weekly

“Bu kitabı okumaktan büyük bir keyif aldım. Jessie pek çoğumuzun yaşadığı bir problemi (kan şekeri seviyelerimizi nasıl dengeleyeceğimiz meselesi) detaylı bir şekilde açıklamakla kalmıyor, hayatımızı gerçek anlamda değiştirebilecek, bilime dayalı basit tüyolar da veriyor.”
Dr. Michael Mosley

“Tam bir gıda devrimi.”
Daily Mail

“Jessie Inchauspé bilimsel gerçekleri günlük uygulamalara dönüştürmeyi başarmış.”
Lisa

“Jessie Inchauspé’un araştırma sonuçları sayesinde kan şekeri seviyelerimizi dengeleyebilir, hücrelerimizi yenileyebilir, zayıf ve mutlu kalabiliriz.”
MEINS


JESSIE INCHAUSPÉ insanların fiziksel ve zihinsel sağlıklarını iyileştirmelerine yardımcı olmak amacıyla son bilimsel gelişmeleri basit tüyolara dönüştürmeyi kendine görev edinmiştir. Yüz binlerce insana sağlıklı beslenme alışkanlıkları hakkında bilgi verdiği @GlucoseGoddess adlı popüler Instagram hesabının kurucusudur. King’s College London’ın matematik bölümünden mezun olduktan sonra Georgetown Üniversitesi’nde biyokimya alanında yüksek lisans yapmıştır. Silikon Vadisi’nde yeni kurulan bir genetik analizi şirketinde çalışırken, beslenme alışkanlıklarının sağlığın anahtarı olarak genetiğe üstün geldiğini fark etmiştir. Glikoz Devrimi yazarın ilk kitabıdır.

Yayınevi : Pegasus Yayınları
Yazar : Jessie Inchauspe
Barkod : 9786254104077
Boyut : 13.5x21
Sayfa Sayısı : 320
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Yılı : 2023
Çevirmen : Sevinç Seyla Tezcan
Cep Boy : Hayır
2. Hamur

Yorumlar

Sonuç bulunamadı.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.