Evvelim Sendin Ahirim Sensin - Enez

45,00 TL
Yayınevi Liste Fiyatı:
60,00 TL
Stok Adedi: 2

Tükendi

Stok Alarmı

Enez’e bir kez yolu düşenin, Enez’i unutması mümkün olmaz demişti rahmetli babam.

Tarihi ve doğası ile Trakya’nın incisidir Enez. Onlarca yıldır o muhteşem görüntüsüyle kilitli kasalara hapsolmuş nadide bir mücevherdir Enez; paha biçilemeyen ancak gerçek değerini de bulamayan.

Okuduğunuz kitap ile Enez’e yirmili yaşlarda gelen genç bir subayın zamanla tutkuya dönüşen Enez sevdasına tanık olacak ve Enez’in yakın geçmişinde hüzünlü bir yolculuğa çıkacaksınız.

Kozasından kurtulup özgürlüğe kavuşmaya çalışan kelebek misali küçük mütevazi bir ilçenin kabuğunu kırma çırpınışlarına tanık olacaksınız. Bir taraftan zifiri karanlıkta bir ışık huzmesi gibi parıldayan insanların yokluklara karşı başarı öyküleriyle keyifleneceksiniz, yokluk dönemlerinin bile nasıl zenginlikler doğurduğuna tanık olacaksınız. Bu zenginliklerin sadece tarihi ve doğal zenginlikler olmadığını, Enez’e değer katmış markalaşmış insan zenginliğinin büyüklüğünü görüp hayret edeceksiniz.

Diğer taraftan ise bu başarı öykülerinin sürdürülemediğini, değerlerinin ve zenginliklerinin erozyona uğratıldığını görüp bazen kızacak, bazen üzülecek, bazen de hayal kırıklığına uğrayacaksınız. Muhtemelen havanda su dövülen son 30 yılına da bakıp hayıflanacaksınız.

Kitabı okudukça Enez’in kolay vazgeçilecek bir sevda olmadığını da anlayacaksınız. Bekir Kara ile başlayan, Şevket Kurt ile doruk noktasına çıkmış gelişim sürecinde, onlarca değerli insanın katılımını ve iş birliğini görünce günümüzle karşılaştırıp iç geçireceğinizden eminim. Hele o dönemlerin dostluklarını karşısında bugün yaşadığımız sevgisizlik ortamı sanırım içinizi burkacaktır.

Geçmişe yapacağınız bu kısa yolculukta muhakkak kendinizle ilgili de birçok anı gözünüzde canlanacak. Tanımasanız bile Enez’in geçmişteki önemli şahsiyetleri ile buluşacaksınız. Yerlerinin doldurulamamış olması canınızı sıkacak. Kartopu Enez Gönüllüleri Derneği olarak desteklediğimiz ve basımını üstlendiğimiz bu kitap, unutulmakta olan anıların yeniden canlanmasına vesile olmanın yanında, tarihe de not düşülmesidir!

Enez’de yokluklar içinde gerçekleşen başarı öykülerinin geleceğe ışık tutmasıdır. En önemlisi de bundan sonra Enez için yapılması gerekenlerin manifestosudur.

Emeğine, yüreğine sağlık Ulaş Demiray...

Yayınevi : Ceren Yayıncılık
Yazar : Ulaş Demiray
Barkod : 9786059490481
Boyut : 14x20
Sayfa Sayısı : 96
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Yılı : 2019
Cep Boy : Hayır
2. Hamur

Yorumlar

Sonuç bulunamadı.
Bu Yazarın Diğer Kitapları
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.