Çocuklar İçin Güzel Dini Hikayeler

308,00 TL
Yayınevi Liste Fiyatı:
550,00 TL
Stok Adedi: 7

Tükendi

Stok Alarmı

SERÇE VE ANNESİ
Bir varmış, bir yokmuş;
Güzel bir serçe vardı. Fakat küçük olduğundan bir türlü uçamıyordu. Ağaçtan ağaca uçmaya çalışıyordu. Onu bu halde bir kurt gördü ve ona;
— Ey güzel serçe! Yanıma gel de sana yardım edip uçmasını öğreteyim, dedi.
Fakat o annesinin kesinlikle kurda inanmaması gerektiği, onun daima kendilerinin düşmanı olduğu ile alakalı nasihatini hatırlayarak;
— Ben sana elimi verecek olsam sen beni yakalar ve yersin, dedi. Kurt ise;
— Ben daha önce öyle yapıyordum ama artık yapmayacağım. Ben serçeleri ve onların arkadaşlarını seviyorum, o güzel sesini dinliyorum ve hiçbir zaman kötülük yapmak için yaklaşmıyorum, dedi ve sonra da doğru söylediğine dair yemin etti. 
Derken serçenin annesi çıkageldi ve oğlu küçük serçeye daha önce yaptığı uyarılarını tekrarladı. Fakat o annesine şöyle dedi; 
— Hadi ona elimizi uzatalım ve güzel şarkılarımızı dinletelim, dedi ve elini uzatarak kurda yaklaştı. Tam bu esnada kurt onu azı dişleriyle yakalayarak ağzına aldı. Serçe korkudan çığlık atıyordu;
— Neden böyle yaptın? Sen hainsin. Bana artık serçeleri yemediğini onların seslerini çok sevdiğini söylemiştin. Neden beni aldattın ve kandırdın? dedi. 
Kurt bunu duyunca güldü ve tam bu sırada açılan ağzından serçe bir çırpıda uçup annesinin yanına gitti ve ondan özür dileyerek nasihatini dinlemediği için üzgün olduğunu belirtti. 
Kurt ise ona çağırıyor tüm kızgınlığı ve öfkesiyle onu kandırmaya devam ederek kendisini kandırmayacağını ve yanına gelmesini söyleyip duruyordu. 
Serçe de annesinin kucağına döndü ve ona;
— Senin sözünü dinleyip itaat edeceğim anneciğim. Ve hiçbir zaman kızdırmayacağım, dedi. 
Kıssadan Alınacak Dersler:
 1- Müslüman, anne ve babasının nasihatini dinlemelidir. Çünkü onlar onun faydasına ve zararına olacak şeyleri daha iyi bilir. Ayrıca başına gelecek kötülüklerden de korkarlar. Anne serçenin yavrusunu nasıl kurttan koruduğunu ve onun kendileri için bir düşman ve hain olduğu konusunda onu uyardığını gördük. 
 2- Müslüman, anne ve babasının nasihatine uymadığında sakıncalı şeylere düşer ve hayatını tehlikeye atar. Küçük serçe annesinin nasihatine uymadığında nasıl kurdun ağzına düştüğünü, Allah (c.c) o kurdun gülmesini ve ağzını açmasını takdir etmeseydi neredeyse öleceğini gördük.

 

Yayınevi : Karınca & Polen Yayınları
Yazar : Mahmud el-Mısri Ebu Ammar
Barkod : 9786256855076
Boyut : 17x24
Sayfa Sayısı : 384
Cilt Tipi : Ciltli
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Yılı : 2023
Cep Boy : Hayır
2. Hamur

Yorumlar

Sonuç bulunamadı.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.