Çocuk Endokrinolojisi ve Diyabet 2 Cilt Set

6.974,80 TL
Yayınevi Liste Fiyatı:
12.455,00 TL
Stok Adedi: 10

Tükendi

Stok Alarmı

Çocuk Endokrinolojisi ve Diyabet temel kitabı tüm çocuk endokrin hastalıklarının fizyopatolojik mekanizmaları, genetik temelleri, biyokimyasal özellikleri, tanı yöntemleri, tedavi yolları ve uzun dönem izlemi ile ilgili çok kapsamlı bilgiler sunan bir başvuru kaynağıdır.
Kitap, temel endokrinoloji, genetik ve laboratuvar bilgileri ile bir alt yapı oluşturduktan sonra büyüme, cinsiyet gelişimi, puberte, hipofiz, adrenal, tiroid, kemik, mineral, glukoz ve lipid metabolizması hastalıklarının tanı ve tedavisine yönelik “ustalık derecesi” bilgiler sunar.
Bu kitapta diyabet, obezite, adolesan ve endokrin bozucular konularına özel yer verilmiştir. Ayrıca kanser hastalarının endokrin komplikasyonları, endokrin hastalıkların perioperatif yönetimi ve çocukluktan erişkinliğe geçiş dönemini içeren konular ile klinik endokrinolojinin tüm alanlarını kapsayan eşsiz bir eser ortaya çıkmıştır.Yaklaşık 2300 sayfa, 25 ana konu ve 135 bölümden oluşan bu eserin ortaya çıkmasında çocuk endokrinolojisi uzmanları yanı sıra genetik, kadın hastalıkları ve doğum, neonatoloji, metabolizma, beslenme ve diyetetik, adolesan ve halk sağlığı dahil konularında uzman olan 148 yazar görev aldı. Yüzlerce şekil ve tablo ile desteklenen bu temel başvuru kaynağı çocuk endokrin ve diyabet hastalarınızın yönetimi için ihtiyaç duyduğunuz bilgiye ulaşmanızı sağlayacaktır.

Yayınevi : İstanbul Tıp Kitabevi
Yazar : Cengiz Kara
Barkod : 9786257291224
Boyut : 19x27
Sayfa Sayısı : 2364
Cilt Tipi : Ciltli
Kağıt Cinsi : 1. Hamur
Basım Yılı : 2021
Cep Boy : Hayır
1. Hamur

Yorumlar

Sonuç bulunamadı.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.