Bir Oy’un Var

75,60 TL
Yayınevi Liste Fiyatı:
105,00 TL
Stok Adedi: 3

Tükendi

Stok Alarmı

Elinizdeki öykü kitabı, bir “öykülerle aktarılmış otobiyografik inceleme” niteliğinde. Bu öyküler, İbrahim Bilgin’in siyasal yaşamı ile paralellik kurarak değerlendirildiğin-de; yaşadığı deneyimleri, izlediği ideolojik programları ve edinilen siyasal davranış-ları siyaset sosyolojisi bilimi kapsamındaki analizleri, kullandığı muhteşem üslupla basite indirgeyerek aktardığı görülecektir.
Öyküler, İbrahim Bilgin’in siyasal düşünceleri ve yaşama bakış tarzını içermekte ade-ta bilinçaltı kurgulaması ile okuyucuyu etkileme amacını içermektedir. Ancak öyküle-rin genel teması, İbrahim Bilgin’in kendi siyasi düşüncesi dışındaki düşüncelerin de kapsanmasını ön görmektedir. Bu bağlamda öykülerin finalinde hangi siyasi görüş olursa olsun siyasetin izlenmesinin önemi ve her öyküde vurgulanan “tercih” olgusu-na sahip olunması gerektiğine ilişkin “siyasi bilince sahip olma gerekliliğini” okura aşılama hedefi açıkça görülmektedir. Bu hedef, İbrahim Bilgin’in kendisi gibi düşün-meyenleri dışlayarak ötekileştirmediğini ortaya koyan demokrat kimliğinin gösterge-lerinden biridir.
Okurların öykülerden zevk alarak felsefi incelikle aktarılmak istenen siyasal bilince sahip olma analizlerinden yararlanacaklarını umarım.
Dr. Masum Türker

Yazarın, siyaseti anlamak isteyen, siyasette yer almayı düşünen gençlere rehber olmasını hedeflediği bu kitapta, kırk yedi yıllık aktif siyaset hayatında yaşadığı siya-si tecrübelerinin hafızasında ve gönlünde bıraktığı izleri, OY’u ve OYUN’u sizlere öyküler ile anlatmaya çalışılıyor.

Yayınevi : Mat Kitap
Yazar : İbrahim Bilgin
Barkod : 9786257551496
Boyut : 12.5x19.5
Sayfa Sayısı : 80
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Yılı : 2023
Cep Boy : Hayır
2. Hamur

Yorumlar

Sonuç bulunamadı.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.